Ztrátový Smart konečně něco prodal, licenci

DaimlerChrysler se konečně dočkal prvního úspěchu v otázce prodeje své automobilky Smart. Vedení koncernu podepsalo dohodu s britským konsorciem Project Kimbler o prodeji licence na model Roadster a Roadster Coupé. Jeho výrobu nedávno automobilka ukončila, protože o něj není žádný zájem a ve skladech stále leží několik tisíc těchto vozů. Smlouva umožňuje britské společnosti použít koncept Smartu Roadster a Roadster Coupé k výrobě vlastního modelu. Dohoda dále umožňuje Britům, aby původní model přepracovali a prodávali pod vlastní značkou a názvem. Automobilka Smart také hodlá odprodat výrobní linky, na kterých se tyto modely vyráběly. Zda je odkoupí britská společnost, není prozatím jasné.

DaimlerChrysler se tak zbavil části ztrátového Smartu, byť pouze v podobě licence na model, který již nevyrábí. Samotná automobilka Smart je pak stále trnem v oku šéfům koncernu, kteří se snaží najít kupce pro tuto specifickou divizi, která od svého vzniku vykázala pouze miliardové ztráty. Pokud tedy máte volný kapitál, přišla jedinečná šance, jak si koupit vlastní automobilku. Svým výrobním portfoliem je však trochu neperspektivní...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků