Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Zapomeňte teď na Singer. O kousek vedle totiž dělají ještě větší šílenosti. Tohle Porsche 356 stálo za to zachránit.

Emory Motorsports je místo, kam si lidé chodí pro restomody klasického Porsche 356. Kluci svému řemeslu očividně rozumí a jejich rukama prošla řada zajímavých kreací. Vedle základních tří variací totiž občas udělají pěknou divočinu, jako třeba tento kousek.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

Jejich poslední počin vychází z jednoho zdevastovaného modelu 356B T5, který zoufale potřeboval renovaci. Manufaktura se toho zhostila a vzdává tak hold modelu 935, který v 70. let zatápěl snad všem na závodních okruzích po celém světě.

Stavba vozu trvala celé čtyři roky, myšlenka na něj se ale zrodila již v roce 2012. Ručně vyrobená karoserie z hliníku obsahuje prvky funkční aerodynamiky. Výsledek je pak pokrytý barvou Meteorite Matte Metallic.

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Čtyřválcový boxer Outlaw 2,4 litru pochází taktéž z díly Emory. Dvakrát přeplňovaná jednotka disponuje výkonem 400 koní. Motor vychází ze staré jednotky z 90. let 3,6 litru, kterou se osazovala tehdejší 911. Pak už jen stačilo něco tu a tam poladit a nasadit dvojici turbodmychadel Garrett GT28R. S autem, které váží 884 kilogramů, to musí dělat pěkné divočiny.

Uvnitř pak najdete ochrannou klec, šestibodové bezpečnostní pásy, volant Momo a vlastně všechno, co odkazuje na závodní náčiní. Vůz vznikl v jediném exempláři, pokud po něm ale vyloženě prahnete, zkuste klukům do Kalifornie napsat.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků