Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Zapomeňte teď na Singer. O kousek vedle totiž dělají ještě větší šílenosti. Tohle Porsche 356 stálo za to zachránit.

Emory Motorsports je místo, kam si lidé chodí pro restomody klasického Porsche 356. Kluci svému řemeslu očividně rozumí a jejich rukama prošla řada zajímavých kreací. Vedle základních tří variací totiž občas udělají pěknou divočinu, jako třeba tento kousek.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

Jejich poslední počin vychází z jednoho zdevastovaného modelu 356B T5, který zoufale potřeboval renovaci. Manufaktura se toho zhostila a vzdává tak hold modelu 935, který v 70. let zatápěl snad všem na závodních okruzích po celém světě.

Stavba vozu trvala celé čtyři roky, myšlenka na něj se ale zrodila již v roce 2012. Ručně vyrobená karoserie z hliníku obsahuje prvky funkční aerodynamiky. Výsledek je pak pokrytý barvou Meteorite Matte Metallic.

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Čtyřválcový boxer Outlaw 2,4 litru pochází taktéž z díly Emory. Dvakrát přeplňovaná jednotka disponuje výkonem 400 koní. Motor vychází ze staré jednotky z 90. let 3,6 litru, kterou se osazovala tehdejší 911. Pak už jen stačilo něco tu a tam poladit a nasadit dvojici turbodmychadel Garrett GT28R. S autem, které váží 884 kilogramů, to musí dělat pěkné divočiny.

Uvnitř pak najdete ochrannou klec, šestibodové bezpečnostní pásy, volant Momo a vlastně všechno, co odkazuje na závodní náčiní. Vůz vznikl v jediném exempláři, pokud po něm ale vyloženě prahnete, zkuste klukům do Kalifornie napsat.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků