Zrodila se hvězda. Kaliforňané si postavili unikátní Porsche 356, které trhá asfalt

Zapomeňte teď na Singer. O kousek vedle totiž dělají ještě větší šílenosti. Tohle Porsche 356 stálo za to zachránit.

Emory Motorsports je místo, kam si lidé chodí pro restomody klasického Porsche 356. Kluci svému řemeslu očividně rozumí a jejich rukama prošla řada zajímavých kreací. Vedle základních tří variací totiž občas udělají pěknou divočinu, jako třeba tento kousek.

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

TEST Porsche 911 Carrera S v Řecku: Každý den na plný plyn

Jejich poslední počin vychází z jednoho zdevastovaného modelu 356B T5, který zoufale potřeboval renovaci. Manufaktura se toho zhostila a vzdává tak hold modelu 935, který v 70. let zatápěl snad všem na závodních okruzích po celém světě.

Stavba vozu trvala celé čtyři roky, myšlenka na něj se ale zrodila již v roce 2012. Ručně vyrobená karoserie z hliníku obsahuje prvky funkční aerodynamiky. Výsledek je pak pokrytý barvou Meteorite Matte Metallic.

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Šťastných sedmdesát! Na pražském Klárově je k vidění "Porsche číslo 1"

Čtyřválcový boxer Outlaw 2,4 litru pochází taktéž z díly Emory. Dvakrát přeplňovaná jednotka disponuje výkonem 400 koní. Motor vychází ze staré jednotky z 90. let 3,6 litru, kterou se osazovala tehdejší 911. Pak už jen stačilo něco tu a tam poladit a nasadit dvojici turbodmychadel Garrett GT28R. S autem, které váží 884 kilogramů, to musí dělat pěkné divočiny.

Uvnitř pak najdete ochrannou klec, šestibodové bezpečnostní pásy, volant Momo a vlastně všechno, co odkazuje na závodní náčiní. Vůz vznikl v jediném exempláři, pokud po něm ale vyloženě prahnete, zkuste klukům do Kalifornie napsat.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků