Zřejmě nejslavnější dodávka na světě bude na prodej. Fanoušci vyhlíží konec ledna

A-Team nemá v Česku takovou popularitu jako Knight Rider. Věřte ale, že čtveřice veteránů by si Kitta namazala na chleba.

Kdo by neznal A-Team. Ikonický americký seriál z osmdesátek je absolutní legendou a získal si fanoušky po celém světě díky svému humoru a akci. Čtyři veteráni z vietnamské války neprávem obviněni z trestného činu předváděli na televizních obrazovkách oddychovou jízdu, kterou si spousta lidí zamilovalo.

Hannibal, Hezoun, B.A. a Šílenec jsou nesourodý tým, který na cestách doprovázela dnes již ikonická upravená dodávka GMC Vandura. Vedle seriálových a filmových vozů vzniklo i nespočet replik, které na původní vůz odkazují. Dnes se ale podíváme na jeden z původních vozů, který jde na konci ledna do aukce.

Nejedná se přímo o seriálové vozidlo, ale o jeden z šesti kousků, které sloužily k propagaci seriálu po Spojených státech a Kanadě. Pod vzhledem dodávky A-Teamu je Chevrolet/GMC G-series z roku 1979, který v roce 1983 prošel přestavbou. Ikonické detaily, jako jsou červená kola a válečné zbarvení, zůstaly zachovány. Barevné rozvržení je ale trochu jiné.

Uvnitř je místo pro všechny čtyři členy týmu a najdete tu i uložené zbraně. Pod kapotou by měl být osmiválcový motor o objemu 5,7 litru, který byl v té době takovým standardem. Už toho má navíc docela dost za sebou, za 41 let na silnicích najel 145.319 km. Aukce se koná 23. ledna a výtěžek půjde vzdělávacímu centru.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (9) Další článek: VW ID.4 jde do prodeje v dalších verzích. Základní cenovku tlačí zase o něco níže

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,