Zřejmě nejrychlejší sanitka v Česku! Octavia RS má 400 koní, jezdí v Říčanech

Rychlost je u záchranných služeb naprosto žádoucí. Proto vlastně není divu, že na českých silnicích teď můžete narazit i na ambulanci ve formě upravené Škody Octavie RS s výkonem rovných 400 koní.

Vyladěná Octavia RS na fotkách je nejnovějším výtvorem dílny HotHatchShop, která se soustředí hlavně na úpravu koncernových vozů. Novinka pak samozřejmě nepatří do flotily státní záchranné služby, ale využívá ji soukromá zdravotnická služba Pragomedika Plus z Říčan.

Rychlý kombík od škodovky tak zajišťuje služby transportu nemocných a raněných, těhotných žen, převozu orgánů a krve či nakonec rychlé lékařské pomoci jakožto první zasahující vozidlo.

ABT postavil Audi RS 6 s výkonem Bugatti Veyron. Má hybridní techniku

ABT postavil Audi RS 6 s výkonem Bugatti Veyron. Má hybridní techniku

Z venku sice Octavia RS vypadá jako normální sériovka s majákem na střeše a barvami záchranné služby, pod kapotou ale samozřejmě došlo na řadu úprav, které dále zvýšily původních 169 kW (230 koní) a 350 Nm točivého momentu.

Přeprogramována byla řídící jednotka, nové turbodmychadlo pochází z Volkswagenu Golf R poslední generace, větší vstup k turbu a nový mezichladič pochází od firmy Racingline Performance, sání k motoru značky APR je nyní karbonové a sportovní první díl výfuku zajistil Milltek Sport.

Škoda Karoq je už také sportovní. Sportline dostal úplně nový motor

Škoda Karoq je už také sportovní. Sportline dostal úplně nový motor

Výsledkem je tak výkon 294 kW (400 koní) a silácký točivý moment 560 Nm. Úpravce je prozatím s informacemi o tomto projektu docela střídmý, ale klidně bychom u rychlé ambulance očekávali taky vyladění podvozku, silnější diferenciál, převodovku a podobně.

Dynamické schopnosti jsou taktéž ještě tajemstvím. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby se v tomto případě opravdu jednalo o nejrychlejší ambulanci u nás. Pokud budete potřebovat odvést rychle a hbitě k lékaři a nacházíte se okolo Říčan, volejte linku 1211. A pak nám třeba dejte vědět, jak to jede.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků