Zpřísnění dohledu nad STK se odkládá. Opět

O online systému, který by měl pomoci zamezit obcházení technických kontrol, se hovoří již velmi dlouho. Několikrát jsme slyšeli z úst ministerstva dopravy, že zbývají již poslední dny a hodiny ke spuštění a stále se nic neděje. A nyní přichází opět posunutí termínu spuštění.

Otázkou však stále zůstává, zda by podobný systém vůbec něco změnil. Ve výsledku bude monitorovat beztak pouze to, zda vůz vůbec Stanici technické kontroly navštívil - kdy vjel do dílny a kdy z ní vyjel. To může zamezit leda praktikám jako je absolvování STK bez přistavení vozu. Vše ostatní zůstane v rukou lidí a ty žádný podobný systém nezmění...

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků