Zpříjemněte si cestování

V posledních letech je zřejmý všudypřítomný trend dramatického snižování nákladů při výrobě aut, což se projevuje někde více, jinde méně.
Zpříjemněte si cestování
Je jasné, že si těžko výrobce dovolí nějak dramaticky šetřit například na závěsech kol či brzdách. Zcela jiná situace, ale nastává u ozvučení našich čtyřkolých členů rodiny a to k mému velkému překvapení nejen u automobilů nižších tříd. Pokud si tedy chcete pobyt ve svém voze zpříjemnit nezbývá, než sáhnout do kasičky a porozhlédnout se někde jinde. V době nasycenosti trhu a silné konkurence jistě nebudete mít s hledáním obchodu, či specializované dílny žádný problém. Ten ale nastane v okamžiku, kdy začnete přemýšlet, co a jak do svého miláčka zakoupit a zamontovat.

Záhy zjistíte, že neexistují téměř žádné hranice, za které by se nešlo při výbavě vozu audio-video technikou dostat. Ano čtete správně, do osobních vozů se již dnes montují různé multimediální celky s několika LCD displayi a různými zdroji zábavy od videa, před DVD s vícekanálovým zvukem až třeba po herní konzole pro nudící se ratolesti na dlouhé cestě. To jsem si ale odskočil do kategorie, kde za jednu podobnou instalaci není problém utratit sumu blížící se té za nový vůz střední třídy.

Proto je potřeba si hned na začátek říct, jaký by měl být výsledný efekt a kolik jste ochotni investovat. Z vlastní zkušenosti Vám mohu sdělit, že již při lehkém vylepšení standardní výbavy budete mile překvapeni. Za základní úpravu lze doporučit výměnu sériových reproduktorů za kvalitnější, standardně montované reproduktory totiž bývají nejslabším článkem reprodukčního řetězce v nových vozech a kazí zvuk mnohdy i velmi kvalitním radiopřehrávačům. Pokud se dáte touto cestou věřte, že za relativně přijatelné peníze dostanete překvapivý výsledek. Další vylepšování je samozřejmě možné až do přebudování interiéru vašeho vozu v koncertní sál. Zde ovšem platí, že každé další vylepšení již bude v poměru k získanému efektu finančně mnohem náročnější. Tady totiž nastupují větší a výkonnější reproduktory, kterým ale již nestačí výkon dodávaný vaším přehrávačem a tak nezbude než přikoupit nějaký ten zesilovač. Ale ouha, na tak velký výkon samozřejmě nestačí standardní kabeláž. A když už máme ten zesilovač, tak by byla škoda nepřidat nějaký ten subwoofer že? A to je právě ta situace, kdy se dostáváte s výší účtu k jednomu průměrnému ročnímu příjmu a kdy se v sobotním odpoledni přesouváte do svého auta za účelem poslechu nové desky oblíbeného interpreta.

Pokud jste dočetli až do těchto míst, patříte pravděpodobně k těm, pro které je téma hudby na cestách zajímavé a přínosné. Berte proto prosím tento článek jako úvodní do problematiky ozvučení vašeho vozu. Příště se na tomto místě dočtete o konkrétních výrobcích a postupech při jejich instalaci, rovněž se vám pokusím přinést užitečné rady a tipy a to jak obecné, tak i v případě konkrétní pro ten který vůz.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Audi A3 2
Rok výroby: 2010
Stav: 197 569 km
Cena: 180 000 Kč
Audi Allroad 3
Rok výroby: 2012
Stav: 97 928 km
Cena: 760 000 Kč
Audi A4 2
Rok výroby: 2009
Stav: 167 580 km
Cena: 215 000 Kč
Audi A4 3
Rok výroby: 2008
Stav: 137 146 km
Cena: 281 000 Kč
Audi Allroad 3
Rok výroby: 2008
Stav: 174 660 km
Cena: 340 000 Kč
Audi A6 3
Rok výroby: 2006
Stav: 201 113 km
Cena: 180 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků