Zpěvák will.i.am představuje ujetý upravený Mercedes. Pomůže s technickým vzděláváním dětem

Unikátní vůz s názvem WILL.I.AMG má být poselstvím nadace, která mládeži ze znevýhodněných komunit umožní studovat moderní obory.

Z tajemného vozidla, na které nás nedávno lákal Mercedes-AMG, je nakonec jeden z dalších projektů zpěváka will.i.ama, známého hlavně díky skupině Black eyed peas. Umělec a nadšenec do techniky, vlastním jménem William Adams, se jakožto dítě z ghetta zabývá podporou mládeže skrze nadaci i.am/Angel Foundation, která pomáhá studentům ze znevýhodněných rodin s rozvojem znalostí vědy, technologií, inženýrství nebo matematiky. Mají tak získat potřebné schopnosti pro uplatnění v moderních technických oborech.

Vůz vznikl v dílně West Coast Customs, kterou známe ze slavného pořadu Pimp my ride. Původně šlo o čtyřdveřové kupé Mercedes-AMG GT, které dostalo zcela novou příď s maskou z třídy G, obří dveře otevírané směrem dozadu a také speciální kola s téměř kompletní výplní. Logo na přídi kombinuje trojcípou hvězdu s motivem medvěda „Bear witness,“, které je zároveň tváří kolekce oděvů a doplňků, nabízenou ve spolupráci s Mercedes-AMG.

Výtěžek z jejich prodeje bude částečně použit pro financování will.i.amovy nadace. Vznik vozu sledoval šestidílný dokumentární seriál DRIVE, který bude mít premiéru na letošním filmovém festivalu v Cannes.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Diskuze (8) Další článek: Rolls-Royce Silver Shadow je už dostupný veterán. Jak jezdí a na co si dát pozor před jeho koupí?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,