Zpátky do minulosti: Úsměvné video ukazuje motokárové závodění v 60. letech

Přesně takto vypadala motokárová scéna v 60. letech ve Velké Británii. Připravte se na cestování časem…

Šedesátá léta ve Velké Británii, motosport zažívá svou zlatou éru a nejeden mlaďoch sní o podobném životě, jako má Jim Clark. A nejde vlastně pouze o mladé, jak ukazuje informační video pořadu Look at Life z tehdejších let, zaměřující se právě na scénu amatérského motokárového závodění. Jde o jeden z těch zajímavých střípků, ukazujících, jak lítání na změti trubek s malým motorem probíhalo za starých časů.

Celé pozadí motokárového závodění je klasicky úsměvné ve srovnání s dnešní dobou. Ať už jde o mladíka, co si staví motokáru po jednotlivých dílech za ušetřené peníze, nebo chlapíka, který v košili s kravatou láskyplně opravuje své auto, všichni se nakonec sejdou na okruhu na motokáře, protože touha po rychlosti a adrenalinu je jednoduše příliš lákavá.

Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Tehdejší motokáry přitom byly opravdu jen trubkovým rámem s koly, volantem, sedačkou a motorem. Gumové nárazníky jako dneska? Zapomeňte. Nasadit přilbu, brýle, rukavice, dopnout bundu ke krku a organizátor vás plácne po zádech, že je všechno v pohodě. Můžete upalovat na okruh.

A kdo by čekal, že motokárové závodění bylo v 60. letech doménou pouze tatíků se syny, jistá Wendy v pruhovaném svetru by vám nejspíš vytřela zrak. Týmového manažera jí dělá její manžel. Prostě „power-couple“ jako řemen! Tečkou na závěr je gentleman, který v obleku a s kloboukem na hlavě používá svou motokáru i přímo v provozu na silnici. Dokonce má k rámu připnutý deštník. Tak samozřejmě.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků