Zpátky do minulosti: Úsměvné video ukazuje motokárové závodění v 60. letech

Přesně takto vypadala motokárová scéna v 60. letech ve Velké Británii. Připravte se na cestování časem…

Šedesátá léta ve Velké Británii, motosport zažívá svou zlatou éru a nejeden mlaďoch sní o podobném životě, jako má Jim Clark. A nejde vlastně pouze o mladé, jak ukazuje informační video pořadu Look at Life z tehdejších let, zaměřující se právě na scénu amatérského motokárového závodění. Jde o jeden z těch zajímavých střípků, ukazujících, jak lítání na změti trubek s malým motorem probíhalo za starých časů.

Celé pozadí motokárového závodění je klasicky úsměvné ve srovnání s dnešní dobou. Ať už jde o mladíka, co si staví motokáru po jednotlivých dílech za ušetřené peníze, nebo chlapíka, který v košili s kravatou láskyplně opravuje své auto, všichni se nakonec sejdou na okruhu na motokáře, protože touha po rychlosti a adrenalinu je jednoduše příliš lákavá.

Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Jak vypadá auto po 20 letech v jezeře? Úžasný úlovek z Ameriky ukazuje vše

Tehdejší motokáry přitom byly opravdu jen trubkovým rámem s koly, volantem, sedačkou a motorem. Gumové nárazníky jako dneska? Zapomeňte. Nasadit přilbu, brýle, rukavice, dopnout bundu ke krku a organizátor vás plácne po zádech, že je všechno v pohodě. Můžete upalovat na okruh.

A kdo by čekal, že motokárové závodění bylo v 60. letech doménou pouze tatíků se syny, jistá Wendy v pruhovaném svetru by vám nejspíš vytřela zrak. Týmového manažera jí dělá její manžel. Prostě „power-couple“ jako řemen! Tečkou na závěr je gentleman, který v obleku a s kloboukem na hlavě používá svou motokáru i přímo v provozu na silnici. Dokonce má k rámu připnutý deštník. Tak samozřejmě.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek