Znáte Hyundai Santa Cruz? Koupíte ho už i v Česku! Levný není, ale můžete ho mít hned

Model je určen pro americký a kanadský trh a v oficiální nabídce českého zastoupení ho tak nenajdete. Ale můžete si pro něj dojet do pražských Letňan.

V tradiční nabídce pick-upů na českém trhu nemá korejská automobilka oficiálně žádného hráče, ale poptávka po Hyundai s korbou u nás evidentně existuje. Zatímco v USA a Kanadě by model Santa Cruz se svou délkou necelých pěti metrů patřil ke kompaktním vozům, u nás se řadí k standardní velikosti – a je k mání v podstatě ihned. Prodává ho společnost Unitesta z pražských Letňan, která se specializuje na dovoz vozidel z USA a v okamžiku vzniku tohoto textu má exempláře k odběru.

Na domovských trzích je praktický Hyundai k mání i s atmosferickým čtyřválcovým dvouapůllitrem, v Česku je k dostání silnější verze s přeplňováním. Má výkon 210 kW (285 k) a točivý moment 422 Nm, síla jde na kola skrze osmistupňovou dvouspojkovou převodovku a systém 4x4 HTRAC.

Vozy dostupné v Česku mají širokou nabídku bezpečnostních asistentů, kožené sedačky a jejich elektrické ovládání, 10,25“ dotykový displej s navigací (v anglickém jazyce), audio Bose, okna v elektrice, LED světla vpředu i vzadu, šíbr či 20“ litá kola.

Z hlediska praktičnosti Santa Cruz nabídne uzamykatelnou schránku v podlaze korby, krycí roletu přepravního prostoru, schránky na bocích korby i s jednou zásuvkou, úložné prostory pod zadní lavicí a integrované schůdky pro nastupování i snazší přístup k nákladu. K dostání je jediná specifikace v černé barvě za 1.681.900 Kč (1.390.000 Kč bez DPH).

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (6) Další článek: Drsňácký elektromobil Munro přijíždí ve verzi pick-up. Na korbě uveze tunu a zvládne i těžký přívěs

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,