Známý americký úpravce to zkusí s elektromobily. Pro start si lépe vybrat nemohl

Typičtí zákazníci Hennessey Performance Engineering jsou stále věrni spalovacím motorům. V poslední době si nicméně kupují i elektromobily jako druhé auto na denní ježdění. I pro ně teď budou mít v Texasu odpověď.

Texaského úpravce Hennessey Performance Engineering snad netřeba představovat. V jeho portfoliu najdete jedny z nejsilnějších aut na světě. Tisíc koní je pro tyhle machry tak akorát. Na silnici se je pak snaží držet lepšími pneumatikami a upraveným podvozkem. Království koní teď přijalo novou výzvu a vstupuje do nové éry.

Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

Hennessey Performance Engineering se pokusí svůj talent vložit do světa elektromobilů. Za 28 let existence této společnosti je to vůbec poprvé. Vyvoleným se stane nové Porsche Taycan, první elektromobil stuttgartské sportovní automobilky. 

Majitel společnosti John Hennessey prozradil, že plánují něco takového udělat již delší dobu. „Máme pocit, že Porsche Taycan je tou správnou platformou, na které chceme postavit svůj první elektromobil.“ Nezdá se ale, že by to chtěl nějak přehánět. Zpočátku se zaměří na jiná kola, úpravu interiéru a agresivnější vzhled.

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Až poté se podívá na to, jak by si mohl pohrát s výkonem. Nic konkrétního o dynamice vám tak říct nemůžeme. John pouze prozradil, že to auto prostě udělá „rychlejší a víc cool“. První upravené kousky budou k mání hned po uvedení Taycanu na americkém trhu v roce 2020. 

Galerie doplněna o standardní Porsche Taycan.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků