Známý americký úpravce to zkusí s elektromobily. Pro start si lépe vybrat nemohl

Typičtí zákazníci Hennessey Performance Engineering jsou stále věrni spalovacím motorům. V poslední době si nicméně kupují i elektromobily jako druhé auto na denní ježdění. I pro ně teď budou mít v Texasu odpověď.

Texaského úpravce Hennessey Performance Engineering snad netřeba představovat. V jeho portfoliu najdete jedny z nejsilnějších aut na světě. Tisíc koní je pro tyhle machry tak akorát. Na silnici se je pak snaží držet lepšími pneumatikami a upraveným podvozkem. Království koní teď přijalo novou výzvu a vstupuje do nové éry.

Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

Hennessey Performance Engineering se pokusí svůj talent vložit do světa elektromobilů. Za 28 let existence této společnosti je to vůbec poprvé. Vyvoleným se stane nové Porsche Taycan, první elektromobil stuttgartské sportovní automobilky. 

Majitel společnosti John Hennessey prozradil, že plánují něco takového udělat již delší dobu. „Máme pocit, že Porsche Taycan je tou správnou platformou, na které chceme postavit svůj první elektromobil.“ Nezdá se ale, že by to chtěl nějak přehánět. Zpočátku se zaměří na jiná kola, úpravu interiéru a agresivnější vzhled.

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Až poté se podívá na to, jak by si mohl pohrát s výkonem. Nic konkrétního o dynamice vám tak říct nemůžeme. John pouze prozradil, že to auto prostě udělá „rychlejší a víc cool“. První upravené kousky budou k mání hned po uvedení Taycanu na americkém trhu v roce 2020. 

Galerie doplněna o standardní Porsche Taycan.

TEST Hyundai i10 1.0i D-CVVT: Kde jiní pomalu končí, on stále zůstává

Hyundai i10 1.0i

Ve vodách městských aut začíná být poněkud mrtvo. Trh skomírá, ceny stoupají a někteří výrobci si myslí, že to zachrání s ještě dražší elektrifikací. Přesto existují automobilky, které věří minivozům v jejich původní podobě a Hyundai i10 je jedním z nich.

dnes | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

8.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků