Změna ve vedení koncernu Daimler již oficiálně. Nováčka čekají velká rozhodnutí

Dieter Zetsche opouští po třinácti letech vedoucí pozici ve společnosti Daimler. Na jeho místo nastupuje neméně ostřílený kolega, kterého čeká spousta práce.

Skupina Daimler má za sebou opravdu velký den. Při výročním zasedání totiž volili novou strukturu společnosti, která nakonec vyústí ve velké změny. Daimler se chce nyní více zaměřovat na udržitelnost společnosti a zaměřit se na nízkoemisní automobily. Redukce emisí je tématem těch nejžhavějších diskuzí a podle společnosti je třeba se na to nyní co nejvíce soustředit.

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

Tím nejzajímavějším je ale změna ve vedení, která je nyní již oficiální. Dieter Zetsche totiž zcela uvolnil místo Olovi Källeniusovi. Jeho nástupce bude pokračovat v práci svého předchůdce a starat se o jádro automobilek v tomto koncernu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí bude, zdali se zachová spolupráce s aliancí Renault-Nissan.

„Vytvořili jsme velmi silné zázemí pro budoucnost naší společnosti a připravili ji na velký úkol: Transformaci automobilového průmyslu. Za tímto účelem jsme zahájili největší změnu v naší historii. Změnu, která zahrnuje naše produkty, technologie, obchodní model i firemní kulturu,“ prozradil Zetsche při zasedání.

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Co všechno to pro společnost znamená se dozvíme nejspíš už v následujících týdnech. Hodně se spekuluje o tom, co bude se Smartem a kam vlastně bude směřovat automobilka Mercedes. Jedno je ale jisté – čeká nás záplava elektromobilů.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků