Změna ve vedení koncernu Daimler již oficiálně. Nováčka čekají velká rozhodnutí

Dieter Zetsche opouští po třinácti letech vedoucí pozici ve společnosti Daimler. Na jeho místo nastupuje neméně ostřílený kolega, kterého čeká spousta práce.

Skupina Daimler má za sebou opravdu velký den. Při výročním zasedání totiž volili novou strukturu společnosti, která nakonec vyústí ve velké změny. Daimler se chce nyní více zaměřovat na udržitelnost společnosti a zaměřit se na nízkoemisní automobily. Redukce emisí je tématem těch nejžhavějších diskuzí a podle společnosti je třeba se na to nyní co nejvíce soustředit.

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

Tím nejzajímavějším je ale změna ve vedení, která je nyní již oficiální. Dieter Zetsche totiž zcela uvolnil místo Olovi Källeniusovi. Jeho nástupce bude pokračovat v práci svého předchůdce a starat se o jádro automobilek v tomto koncernu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí bude, zdali se zachová spolupráce s aliancí Renault-Nissan.

„Vytvořili jsme velmi silné zázemí pro budoucnost naší společnosti a připravili ji na velký úkol: Transformaci automobilového průmyslu. Za tímto účelem jsme zahájili největší změnu v naší historii. Změnu, která zahrnuje naše produkty, technologie, obchodní model i firemní kulturu,“ prozradil Zetsche při zasedání.

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Co všechno to pro společnost znamená se dozvíme nejspíš už v následujících týdnech. Hodně se spekuluje o tom, co bude se Smartem a kam vlastně bude směřovat automobilka Mercedes. Jedno je ale jisté – čeká nás záplava elektromobilů.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků