Změna ve vedení koncernu Daimler již oficiálně. Nováčka čekají velká rozhodnutí

Dieter Zetsche opouští po třinácti letech vedoucí pozici ve společnosti Daimler. Na jeho místo nastupuje neméně ostřílený kolega, kterého čeká spousta práce.

Skupina Daimler má za sebou opravdu velký den. Při výročním zasedání totiž volili novou strukturu společnosti, která nakonec vyústí ve velké změny. Daimler se chce nyní více zaměřovat na udržitelnost společnosti a zaměřit se na nízkoemisní automobily. Redukce emisí je tématem těch nejžhavějších diskuzí a podle společnosti je třeba se na to nyní co nejvíce soustředit.

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

Tím nejzajímavějším je ale změna ve vedení, která je nyní již oficiální. Dieter Zetsche totiž zcela uvolnil místo Olovi Källeniusovi. Jeho nástupce bude pokračovat v práci svého předchůdce a starat se o jádro automobilek v tomto koncernu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí bude, zdali se zachová spolupráce s aliancí Renault-Nissan.

„Vytvořili jsme velmi silné zázemí pro budoucnost naší společnosti a připravili ji na velký úkol: Transformaci automobilového průmyslu. Za tímto účelem jsme zahájili největší změnu v naší historii. Změnu, která zahrnuje naše produkty, technologie, obchodní model i firemní kulturu,“ prozradil Zetsche při zasedání.

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Mercedes nám ukázal ultrabezpečné auto příštích 10 let. Řidič už nebude potřeba

Co všechno to pro společnost znamená se dozvíme nejspíš už v následujících týdnech. Hodně se spekuluje o tom, co bude se Smartem a kam vlastně bude směřovat automobilka Mercedes. Jedno je ale jisté – čeká nás záplava elektromobilů.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků