Změna v čele Cosworth Technology

Známá britská společnost Cosworth Technology oznámila, že od 1. června letošího roku bude v jejím čele stát...
Změna v čele Cosworth Technology
Známá britská společnost Cosworth Technology oznámila, že od 1. června letošího roku bude v jejím čele stát pětačtyřicetiletý Norbert Südhaus a nahradí dosavadního šéfa, o rok staršího, Dr. Blickleho.

Dr. Norbert Südhaus začal u německé automobilky Audi pracovat v roce 1988 a zastával řadu různých pozic ve vývoji a produkci motorů.

Dr. Norbert Südhaus vystudoval mechanické inženýrství na RWTH v Aachenu, je ženatý a má dvě děti.

Společnost Cosworth Technology je součástí koncernu VW, respektive automobilky Audi. Zabývá se vývojem motorů, jak pro koncern VW, tak pro řadu dalších významných zákazníků – automobilek. „Na svědomí“ má například šestiválcový motor o výkonu 380 ks pro supersportovní kombík Audi RS4.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků