Zlatý volant zná své vítěze, uspěla Fabia i Peugeot 308

V Německu se rozdávaly ceny Zlatý volant, který každoročně udílí deník Bild Am Sonntag. Prvotní výběr vozidel byl v rukách čtenářů, kteří poslali do soutěže své favority, mezi kterými musely být jen vozy uvedené na trh za posledních 12 měsíců. Dále už bylo všechno v rukou novinářů a povolaných jezdců.

V každé z kategorii bylo vybráno do finále pět vozů, které si to rozdaly v přímém souboji. Hodnotily se aspekty jako styl, koncepce a praktičnost, komfort, jízdní vlastnosti, bezpečnost, respektování životního prostředí, kvalita a jiné.

V kategorii malých vozů zvítězila Škoda Fabia před Fiatem 500 a Mazdou 2. Prvenstvím se může pochlubit také Peugeot 308, kterému se podařilo porazit druhou Toyotu Auris a třetí místo obsadilo Hyundai i30. Ve střední, vyšší střední a luxusní třídě (tahle kategorie se hodnotí spolu) zvítězilo Audi A4 před Lexusem LS a Mercedesem třídy C.

Mezi „otevřenými vozy“ vyhrál Mercedes McLaren SLR Roadster před BMW 3 Cabrio a Audi TT Roadster, mezi SUV si prvenství odnáší Volkswagen Tiguan před BMW X5 a Land Roverem Freelander 2.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků