Zlatý volant zná své vítěze, uspěla Fabia i Peugeot 308

V Německu se rozdávaly ceny Zlatý volant, který každoročně udílí deník Bild Am Sonntag. Prvotní výběr vozidel byl v rukách čtenářů, kteří poslali do soutěže své favority, mezi kterými musely být jen vozy uvedené na trh za posledních 12 měsíců. Dále už bylo všechno v rukou novinářů a povolaných jezdců.

V každé z kategorii bylo vybráno do finále pět vozů, které si to rozdaly v přímém souboji. Hodnotily se aspekty jako styl, koncepce a praktičnost, komfort, jízdní vlastnosti, bezpečnost, respektování životního prostředí, kvalita a jiné.

V kategorii malých vozů zvítězila Škoda Fabia před Fiatem 500 a Mazdou 2. Prvenstvím se může pochlubit také Peugeot 308, kterému se podařilo porazit druhou Toyotu Auris a třetí místo obsadilo Hyundai i30. Ve střední, vyšší střední a luxusní třídě (tahle kategorie se hodnotí spolu) zvítězilo Audi A4 před Lexusem LS a Mercedesem třídy C.

Mezi „otevřenými vozy“ vyhrál Mercedes McLaren SLR Roadster před BMW 3 Cabrio a Audi TT Roadster, mezi SUV si prvenství odnáší Volkswagen Tiguan před BMW X5 a Land Roverem Freelander 2.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků