Zlatý volant pro Ford Mondeo

Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.
Zlatý volant pro Ford Mondeo
Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.

Nový Ford Mondeo v soutěži pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“ porazil hned tři konkurenty ve střední třídě a stal se jasným vítězem. Porota složená z nezávislých odborníků hodnotila vozy podle osmi kritériích. Ford Mondeo zvítězil v kategoriích jízdní výkon/bezpečnost, jízdní komfort a motor/výkon.

Prestižní cenu „Zlatý volant“ uděluje „Bild am Sonntag“ již 25 let. Nové Mondeo je v pořadí šestým Fordovým modelem, který tuto cenu získal. Navazuje tak na úspěchy svých sourozenců – modelů Focus, Ka, Fiesta, Escort a Scorpio.

Martin Leach, viceprezident Ford of Europe pro vývoj, komentoval udělení ceny těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Chápeme je jako ocenění práce celého týmu, který se podílel na vývoji nového Mondea a je pro nás pobídkou do další práce.“

Během slavnostní ceremonie v Berlíně obdržel „Zlatý volant“ také Jacques A.Nasser, prezident Ford Motor Company. Cena byla tomuto špičkovému manažerovi udělena jako uznání jeho celoživotních zásluh o rozvoj automobilového průmyslu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků