Zlatý volant pro Ford Mondeo

Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.
Zlatý volant pro Ford Mondeo
Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.

Nový Ford Mondeo v soutěži pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“ porazil hned tři konkurenty ve střední třídě a stal se jasným vítězem. Porota složená z nezávislých odborníků hodnotila vozy podle osmi kritériích. Ford Mondeo zvítězil v kategoriích jízdní výkon/bezpečnost, jízdní komfort a motor/výkon.

Prestižní cenu „Zlatý volant“ uděluje „Bild am Sonntag“ již 25 let. Nové Mondeo je v pořadí šestým Fordovým modelem, který tuto cenu získal. Navazuje tak na úspěchy svých sourozenců – modelů Focus, Ka, Fiesta, Escort a Scorpio.

Martin Leach, viceprezident Ford of Europe pro vývoj, komentoval udělení ceny těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Chápeme je jako ocenění práce celého týmu, který se podílel na vývoji nového Mondea a je pro nás pobídkou do další práce.“

Během slavnostní ceremonie v Berlíně obdržel „Zlatý volant“ také Jacques A.Nasser, prezident Ford Motor Company. Cena byla tomuto špičkovému manažerovi udělena jako uznání jeho celoživotních zásluh o rozvoj automobilového průmyslu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků