Zlatý volant pro Ford Mondeo

Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.
Zlatý volant pro Ford Mondeo
Nový Ford Mondeo skvěle odstartoval svoji kariéru vítězstvím v prestižní německé anketě „Zlatý volant“ - a to jen měsíc po svém představení na pařížském autosalonu.

Nový Ford Mondeo v soutěži pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“ porazil hned tři konkurenty ve střední třídě a stal se jasným vítězem. Porota složená z nezávislých odborníků hodnotila vozy podle osmi kritériích. Ford Mondeo zvítězil v kategoriích jízdní výkon/bezpečnost, jízdní komfort a motor/výkon.

Prestižní cenu „Zlatý volant“ uděluje „Bild am Sonntag“ již 25 let. Nové Mondeo je v pořadí šestým Fordovým modelem, který tuto cenu získal. Navazuje tak na úspěchy svých sourozenců – modelů Focus, Ka, Fiesta, Escort a Scorpio.

Martin Leach, viceprezident Ford of Europe pro vývoj, komentoval udělení ceny těmito slovy: „Na vítězství v anketě jsme velmi hrdí. Chápeme je jako ocenění práce celého týmu, který se podílel na vývoji nového Mondea a je pro nás pobídkou do další práce.“

Během slavnostní ceremonie v Berlíně obdržel „Zlatý volant“ také Jacques A.Nasser, prezident Ford Motor Company. Cena byla tomuto špičkovému manažerovi udělena jako uznání jeho celoživotních zásluh o rozvoj automobilového průmyslu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků