Živě z Ženevy: VW Phaeton s faceliftem a V6 TDI Euro 5

Německý Volkswagen představil v Ženevě faceliftovanou podobu luxusní limuzíny Phaeton. Vylepšení vzhledu „wolfburgské A8” je podle očekávání pouze decentní a mnozí budou na fotografiích stěží identifikovat jen pár větších změn, které se dotkly zejména přídě vozu.

Zajímavější jsou technické novinky. Phaeton se bude od nynějška pyšnit třílitrovým šestiválcem TDI o výkonu 171 kW (233 k) s velmi nízkými emisemi. Ty jsou na úrovni normy Euro V, která vstoupí v platnost až v roce 2009. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky speciálním filtrům pevných částic a také pozměněnému procesu spalování.

Nově se také objeví v Phaetonu dva bezpečnostní systémy a to Front a Side Scan.

Front Scan

Technickou novinkou je systém Front Scan integrovaný v systému ACC (Active Cruise Control). Front Scan je určen k předcházení čelním nárazům a k tomu využívá radarový senzor, který v provozu monitoruje vzdálenost Phaetonu od před ním jedoucího vozidla. Pokud se vůz přibližuje do nebezpečné vzdálenosti, ve dvou úrovních varuje řidiče a zároveň připravuje vůz na možné nouzové zabrzdění. V některých situacích systém preventivně aktivuje brzdy do stavu připravenosti, v jiných se brzdy aktivují pouze, když řidič sešlápne pedál. Díky systému Front Scan se tak dosahuje zkrácení brzdné dráhy.

Side Scan

Dalším novým bezpečnostním systémem je asistent při změně jízdního pruhu (Side Scan). Tento systém monitoruje radarovými senzory uloženými v zadním nárazníku prostor za vozidlem a po jeho bocích (po jednom snímači pro směry nalevo a napravo od vozidla) a diodami umístěnými v krytech zpětných zrcátek signalizuje nebezpečí kolize. Dosah snímačů je 50 metrů směrem dozadu a 3,6 metru do stran.

K nám se faceliftovaný Phaeton dostane již v průběhu tohoto léta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Phateon a V6 TVI s Euro 5 na ženevském autosalonu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Phaeton facelift
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků