Živě z Ženevy: „čistý” Volkswagen Passat BlueMotion

Stejně jako bylo loni představeno úsporné Polo BlueMotion, byl na stejném autosalonu, tedy v Ženevě, představen i model střední třídy Passat se stejným označením.

Tip: Představení Pola BlueMotion naleznete zde.

Celý projekt BlueMotion má za úkol snížit spotřebu tradičních modelů za použití jen mírných úprav. Ty spočívají v mírném pozměnění aerodynamiky pomocí modifikovaných nárazníků a také převodu v převodovce, které sice uberou na dynamice, ale díky nižším otáčkám sníží spotřebu.

Passat BlueMotion bude vybaven naftovým motorem 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k). Ten bude vybaven filtrem pevných částic a vůz s ním dosáhne rychlosti až 193 km/h ve verzi sedan, resp. 190 km/h ve verzi kombi.

Kombinovaná spotřeba u verze sedan se bude pohybovat okolo 5,1 l a u kombi okolo 5,2 l nafty na 100 km. Díky nízké spotřebě bude Passat BlueMotion vypouštět pouze 137 g CO2 na 1 km. Nízká spotřeba také umožní dojezd na jednu nádrž až výborných 1 350 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
VW Passat BlueMotion na ženevském autosalonu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Passat BlueMotion
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků