Živě z Ženevy: „čistý” Volkswagen Passat BlueMotion

Stejně jako bylo loni představeno úsporné Polo BlueMotion, byl na stejném autosalonu, tedy v Ženevě, představen i model střední třídy Passat se stejným označením.

Tip: Představení Pola BlueMotion naleznete zde.

Celý projekt BlueMotion má za úkol snížit spotřebu tradičních modelů za použití jen mírných úprav. Ty spočívají v mírném pozměnění aerodynamiky pomocí modifikovaných nárazníků a také převodu v převodovce, které sice uberou na dynamice, ale díky nižším otáčkám sníží spotřebu.

Passat BlueMotion bude vybaven naftovým motorem 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k). Ten bude vybaven filtrem pevných částic a vůz s ním dosáhne rychlosti až 193 km/h ve verzi sedan, resp. 190 km/h ve verzi kombi.

Kombinovaná spotřeba u verze sedan se bude pohybovat okolo 5,1 l a u kombi okolo 5,2 l nafty na 100 km. Díky nízké spotřebě bude Passat BlueMotion vypouštět pouze 137 g CO2 na 1 km. Nízká spotřeba také umožní dojezd na jednu nádrž až výborných 1 350 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
VW Passat BlueMotion na ženevském autosalonu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Passat BlueMotion
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků