Zítra projedeme novou Mazdu CX-60 PHEV s výkonem 327 koní! Ptejte se, co vás zajímá

Mazda CX-60 nás sice překvapila dvěma šestiválci, ale jako první se svezeme s čtyřválcovým plug-in hybridem.

Již zítra budeme mít možnost poprvé usednout za volant nové Mazdy CX-60. Tento model nás překvapil zastoupením šestiválcových zážehových i vznětových motorů. Na tyto motory si ale budeme muset ještě chvilku počkat, naše první seznámení proběhne s třetí, plug-in hybridní variantou, která u značky slaví premiéru. Zároveň má jít o jeden z nejvýkonnějších modelů v historii Mazdy.

Pohonná soustava plug-in hybridu je tvořena zážehovým přímovstřikovým čtyřválcem e-Skyactiv G o objemu 2,5 litru se 141 kW (192 koní) a elektromotorem o výkonu 100 kW (136 koní), který čerpá energii z baterie s kapacitou 17,8 kWh. Systémový výkon činí 241 kW (327 koní) a maximem točivého momentu je 500 N.m.

Tyto hodnoty dávají modelu velmi slušnou dynamiku. Velké SUV totiž zrychlí na stovku za 5,8 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 200 km/h. Čistě na elektřinu se pak auto umí pohybovat do 100 km/h. A jak už bývá u plug-in hybridů zvykem, měření dle metodikou WLTP ukázalo krásnou hodnotu 1,5 l/100 km.

Zítra v dopoledních hodinách se s tímto vozem svezeme. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte napsat svůj dotaz do komentářů pod článkem. Na všechny se budeme snažit odpovědět v následujícím článku.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Diskuze (55) Další článek: Nová Kia XCeed již sjíždí z výrobní linky v Žilině. Od spuštění objednávek už projevilo zájem přes 100 zákazníků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz