Žilinská Kia plánuje v tomto roku vyrobiť cez 220 tisíc vozidiel

Žilinský závod Kia Motors plánuje v tomto roku vyrobiť zhruba 225 tisíc vozidiel a výroba motorov sa postupne rozšíri až na 600 tisíc kusov ročne. Výrobná kapacita žilinského závodu je pritom až 300 tisíc automobilov ročne – produkcia sa teda bude v blízkej dobe neustále zvyšovať.  

Okrem modelu cee`d v troch karosárskych verziách (5D hatchback, pro_cee`d a SportyWagon) sa v Žiline vyrába aj SUV Sportage. Je jasné, že kľúčovým modelom automobilky sa stal práve cee`d a vyzdvihol celú automobilku oveľa vyššie, než bola pred jeho uvedením na trh. Zlepšenie kvality, konkurencieschopná technika a priaznivé ceny jednoducho urobili svoje.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků