ZF modifikuje svůj osmistupňový automat

Německý výrobce převodovek ZF přednedávnem přišel na trh s novým osmistupňovým automatem, od něhož si můžeme slibovat nejen hladší přeřaďování, ale i snížení spotřeby. Není to vskutku žádné překvapení; v časech, kdy se jednotlivé automobilky snaží vyrobit co nejlepší převodovku, se doslova vede válka o co největší počet řadících stupňů. Moderní převodovky však musí být připraveny i na různé jiné systémy zabezpečující větší úspornost paliva a ekologičtější chod.

Systém cirkulace oleje v osmistupňové převodovce ZF byl upraven tak, aby mohl být ve voze s touto převodovkou použit poměrně známý systém Stop-Start. Ten dokáže uvést motor do speciálního nečinného režimu a tím pádem se ušetří spotřeba, výhoda systému je v tom, že motor záhy „naskočí“ i po jemném sešlápnutí plynového pedálu. Důvodem modernizace převodovky byl právě problém s cirkulací oleje, který zapříčiňoval téměř vteřinu trvající prodlevu mezi sešlápnutím a opětovným nastartováním motoru.
 
Společnost slibuje, že nový osmistupňový automat je uzpůsoben tak, aby oproti svému šestistupňovému bráškovi snížil spotřebu až o 6 procent. V spojitosti se systémem Stop-Start by to však mělo být ještě víc.
 

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků