ZF modifikuje svůj osmistupňový automat

Německý výrobce převodovek ZF přednedávnem přišel na trh s novým osmistupňovým automatem, od něhož si můžeme slibovat nejen hladší přeřaďování, ale i snížení spotřeby. Není to vskutku žádné překvapení; v časech, kdy se jednotlivé automobilky snaží vyrobit co nejlepší převodovku, se doslova vede válka o co největší počet řadících stupňů. Moderní převodovky však musí být připraveny i na různé jiné systémy zabezpečující větší úspornost paliva a ekologičtější chod.

Systém cirkulace oleje v osmistupňové převodovce ZF byl upraven tak, aby mohl být ve voze s touto převodovkou použit poměrně známý systém Stop-Start. Ten dokáže uvést motor do speciálního nečinného režimu a tím pádem se ušetří spotřeba, výhoda systému je v tom, že motor záhy „naskočí“ i po jemném sešlápnutí plynového pedálu. Důvodem modernizace převodovky byl právě problém s cirkulací oleje, který zapříčiňoval téměř vteřinu trvající prodlevu mezi sešlápnutím a opětovným nastartováním motoru.
 
Společnost slibuje, že nový osmistupňový automat je uzpůsoben tak, aby oproti svému šestistupňovému bráškovi snížil spotřebu až o 6 procent. V spojitosti se systémem Stop-Start by to však mělo být ještě víc.
 

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků