ZF bude vyrábět elektromotory pro hybridy Mercedesu

Příští rok vypustí Mercedes do světa model S400 BlueHYBRID, který bude kombinovat klasický zážehový šestiválec spolu s elektromotorem. Spalovací motor vyvine maximální výkon 220 kW/299 k a točivý moment 375 Nm, elektromotor pak maximálně 15 kW.

Hybridní S400 akceleruje na stovku za 7,3 sekundy a průměrná spotřeba se má pohybovat jen na úrovní 7,9 litru na 100 km. Zajímavé je, že vývoj elektromotoru nespadá pod křídla Mercedesu, ale dodávat ho bude společnost ZF, dobře známá díky výrobě převodovek. Napájecí Li-Ion baterie bude mít zase na starosti Continental, což také není firma proslavená zrovna těmito produkty.

Produkce elektromotorů bude zahájena koncem tohoto roku, aby se počátkem toho příštího dostaly na trh první vozy. Úsporná S-Klasse bude schopna jízdy při malých rychlostech jen na elektromotor, baterie budou dobíjeny při brždění nebo zpomalování. ZF počítá, že ročně vyrobí 35 tisíc těchto elektromotorů, ale v blízké době má v plánu toto číslo navýšit až na 200 tisíc.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků