Z Evropy do celého světa: Hyundai, Kia a Genesis budou na starém kontinentu vyvíjet ještě více aut

Úspěchy zdejšího výzkumného, vývojového a testovacího oddělení korejských značek brzy dorazí na další mimoevropské trhy.

Vedoucí evropského výzkumu a vývoje značek Hyundai, Kia a Genesis Tyrone Johnson v nedávném rozhovoru pro magazín Autocar prohlásil, že úspěchy tohoto oddělení jsou tak velké, že zde budou vznikat nejen další modely pro Evropu, ale také více vozů určených pro globální trhy. V loňském roce zde korejské automobilky měly v běhu třicítku projektů, doma zde je například divize N, která stojí nejen za i30 N nebo i20 N pro starý kontinent, ale také za Elantrou N pro Severní Ameriku.

Vznikl zde také kombík Genesis G70 Shooting Brake, původně určený pro evropské trhy. Ten byl podle šéfa Genesis Europe Dominiquea Boesche přijat tak vřele, že automobilka zvažuje jeho nasazení i na domácím korejském trhu. Johnson dále potvrdil, že skupina Hyundai plánuje zdvojnásobit velikost svého testovacího střediska na Nürburgringu, který slouží nejen k vývoji sportovních modelů, ale také pro zátěžové zkoušky. V rámci nich má každý vůz najezdit na severní smyčce přes šestnáct tisíc kilometrů.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (26) Další článek: Mini-střela McMurtry Spiérling si brousí zuby na rekord v Goodwoodu. Pomáhá si trikem, který v F1 zakázali

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,