Zeuss Radial V8 je pekelně rychlá elektrická motorka s odkazem. Stojí ale pěkný balík

Tato motorka na první pohled klame tělem. Snaží se kombinovat staromilský vzhled s moderní technikou.

Elektrické motorky jsou na našich silnicích k vidění čím dál častěji. Okamžitý točivý moment a levný provoz láká nejednoho motorkáře, a tak se objevují nové a nové modely, které se snaží najít si své místo na zeleném trhu. Jednou takovou firmou je i americký Curtiss Motorcycles.

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Firma dostala jméno po Glennu Curtisovi, průmyslníkovi, který s osmiválcovou motorkou překonal v roce 1907 světový rychlostní rekord. Motor ze vzducholodi stačil k rozpohybování lehkého motocyklu na téměř 220 km/h. Chvilku byl tak nejrychlejším člověkem na planetě, než jej v roce 1911 pokořil Bob Burman v automobilu Blitzen Benz.

Jako pocta tomuto rekordnímu motocyklu vznikl Zeuss Radial V8. Vzhledově dávný motocykl velmi připomíná, ústrojím jde však zcela jinou cestou. Válce motoru totiž nejsou válce, nýbrž baterie, které pohání elektromotor o výkonu 217 koní a točivém momentu 199 N.m.

Předjíždění kolony na motorce: Expert radí, jak to dělat co nejbezpečněji

Předjíždění kolony na motorce: Expert radí, jak to dělat co nejbezpečněji

Společnost slíbila, že více informací sdělí, jakmile bude motocykl blíže k výrobě. Ta by měla podle odhadu začít někdy během roku 2020. Nebude to však levná záležitost, cena se bude pohybovat okolo 1,7 milionů korun. Curtiss se totiž chce dostat do elitního klubu výrobců luxusních motocyklů. Našlápnuto má dobře. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků