Zeptali jsme se umělé inteligence na nové retro Škodovky. Něco nám o nich i napsala, včetně textu rapové písně

S vývojem umělé inteligence se zdá, že si pár profesí sbalí pět švestek. Je to tak horké? Pojďme to zjistit, většina následujícího textu a všechny fotografie jsou od ní. Článek je kurzívou doplněn o mé poznámky.

Následující fotografie byly vytvořeny pomocí nástroje Midjourney, který generuje AI obrázky na základně popisu. Text byl zase vytvořený nástrojem OpenAI, což je umělá inteligence, se kterou může každý textově komunikovat. Vznikla, aby vývoj směřoval správným směrem. Každý z nás tak může s textovou AI komunikovat, dávat vývojářům zpětnou vazbu a ověřovat si informace, které nám nástroj předá. Je už celkem komplexní, umí vymyslet text písně či napsat diplomku. Potřebuje ale vždy jasně dané parametry. To, že umí myslet, je iluzí způsobenou přístupem k obrovskému množství informací od Googlu a jejich bleskurychlé zpracování. O výsledku s ní pak můžete ještě debatovat.

Škoda 1100 OHC Coupé

Klepněte pro větší obrázek

Škoda 1100 OHC byla sportovním vozem, který byl vyráběn v 50. letech minulého století. Pokud by byla tato ikonická Škoda vyrobena v současnosti, pravděpodobně by byla modernizována a upravena pro současné standardy. Můžeme si představit, že by byla vybavena moderními LED světlomety, aerodynamickým designem karoserie a pravděpodobně i většími koly.

V interiéru by se pravděpodobně objevily moderní prvky jako dotykový displej, digitální přístrojový štít a nejmodernější bezpečnostní systémy. Nicméně, Škoda by si pravděpodobně stále zachovala některé prvky, které jsou charakteristické pro značku, jako jsou například ergonomické sedačky a kvalitní materiály v interiéru.

Škoda 110 R

Klepněte pro větší obrázek

Škoda 110 R byla vyráběna v 70. a 80. letech minulého století a byla to sportovní verze modelu 110. Pokud by se tato klasická Škoda vyrobila v současnosti, pravděpodobně by byla modernizována a upravena pro současné standardy. Vzhledem k tomu, že byla Škoda 110 R původně sportovním vozem, pravděpodobně by si i modernizovaná verze zachovala některé sportovní prvky, jako jsou například agresivní vzhled, nízká a široká karoserie a dynamický výkon motoru.

Avšak, stejně jako u modernizovaná verze Škody 1100 OHC, by se Škoda 110 R pravděpodobně dočkala modernizace a úprav designu, aby odpovídala současným trendům. Můžeme si představit, že by byl použit silný benzinový nebo elektromotor, který by umožňoval dosahovat vysoké rychlosti a zároveň by byl šetrný k životnímu prostředí.

Škoda 1203

Klepněte pro větší obrázek

Pokud by se Škoda rozhodla vytvořit moderní verzi Škody 1203 jako minivan, musela by být přizpůsobena současným bezpečnostním normám a technickým standardům. To by znamenalo použití moderních materiálů, jako jsou lehké a pevné slitiny hliníku nebo uhlíkových vláken, a také použití moderních motorů a technologií pro snížení emisí.

Vzhledem k tomu, že je trh s osobními vozy velmi konkurenční a zákazníci jsou stále náročnější, by se nová Škoda 1203 musela přizpůsobit těmto výzvám a nabídnout moderní vlastnosti, jako je například vysoká úroveň konektivity, bezpečnostní asistenční systémy nebo moderní infotainment. Celkově lze říci, že Škoda by mohla postavit moderní verzi Škody 1203 jako minivan, ale musela by se přizpůsobit současným trendům a technickým požadavkům.

Jak jsem používal chatbota Open AI? Většinou jsem se ptal, jak by vypadala Škoda xxx kdyby byla vyrobena dnes. Text, který tu čtete, jsou v podstatě 1:1 odpovědi. Některé věty byly nicméně neuspokojivé, použil jsem tak pouze ty, které dávají smysl. Postupem času se objevil problém s dublováním vět v odpovědích, protože jsem se ptal pokaždé stejně, jen jsem změnil model. Přístup jsem změnil až u modelu 1203, kde vypadala otázka takto: „Škoda 1203. Mohla by ji Škoda postavit i dnes jako minivan?“ Struktura odpovědi byla nicméně opět stejná, nejprve se chatbot podíval do historie a poté odpověděl velmi podobně jako u předchozích otázek, což ostatně vidíte výše. Na další kapitole to bude ještě trochu zábavnější.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je dlouholetým bestsellerem nižší střední třídy v Evropě. Oblibu si získal širokou nabídkou verzí, přívětivou ergonomií a solidními jízdními vlastnostmi. V současnosti je na trhu osmá generace Golfu.

Ceny, výbava, data • Test VW Golf 1.5 eTSI • Minitest VW Golf 2.0 TDI • VW Golf GTI První jízda • VW Golf Variant a Alltrack • VW Golf GTI vs. GTE

Diskuze (7) Další článek: Britové postavili nádhernou retro dodávku do zásuvky. Vede velikostí a díky uhlíkové karoserii i nosností

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz