Zenz Concept: úsporná budoucnost sporťáků

Ženevský autosalon nabídne i přehlídku studií a konceptů, které se s největší pravděpodobností nikdy nedočkají produkce, ale naznačují, jakým směrem se mohou budoucí vozy ubírat.

Dílna návrháře Ralfa Zenze představí studii sportovního vozu s velmi nízkou spotřebou. Toho bylo dosaženo tím, že vůz má velmi malý aerodynamický odpor, když jeho součinitel je pouze 0,21. Díky použití lehkých materiálů vůz váží pouhých 760 kg a při nasazení dvoulitrové nafty o výkonu 140 koní dosahuje vůz spotřeby jen 3 l na 100 km.

O produkci vozu se prozatím neuvažuje, ale sám autor tuto možnost nevylučuje. Pro tento případ je dopředu počítáno s bohatou výbavou, ve které nemá chybět nic, co zpříjemní pobyt za volantem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zenz Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků