Zenz Concept: úsporná budoucnost sporťáků

Ženevský autosalon nabídne i přehlídku studií a konceptů, které se s největší pravděpodobností nikdy nedočkají produkce, ale naznačují, jakým směrem se mohou budoucí vozy ubírat.

Dílna návrháře Ralfa Zenze představí studii sportovního vozu s velmi nízkou spotřebou. Toho bylo dosaženo tím, že vůz má velmi malý aerodynamický odpor, když jeho součinitel je pouze 0,21. Díky použití lehkých materiálů vůz váží pouhých 760 kg a při nasazení dvoulitrové nafty o výkonu 140 koní dosahuje vůz spotřeby jen 3 l na 100 km.

O produkci vozu se prozatím neuvažuje, ale sám autor tuto možnost nevylučuje. Pro tento případ je dopředu počítáno s bohatou výbavou, ve které nemá chybět nic, co zpříjemní pobyt za volantem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zenz Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků