Ženy v Saudské Arábii nakonec asi budou moci řídit

O faktu, že ženy v Saudské Arabii nemohou řídit motorová vozidla, jsme vás informovali již začátkem ledna. Zákaz vychází z ústavy, která je velké míře inspirovaná Koránem a ženy tak nemohou řídit auto od roku 1932, kdy byly předpisy poprvé upraveny. V uplynulých měsících však roste odpor různých ženských hnutí, které se snaží tento zákaz zrušit.

Po množících se protestech a rostoucím nátlaku se návrhem začala zaobírat i vláda. Její představitelé dokonce sami uznali, že umožnit řízení i ženám by bylo pro zemi výhodnější a ekonomičtější. V současnosti byl návrh postoupen Královskému soudu, kde se s jím budou zaobírat vrchní představitelé země. Klíčovým momentem má být vydání dekretu, který umožní řídit motorová vozidla i osobám něžného pohlaví. Datum vstoupení dekretu do platnosti však zatím není znám, ale pro ženy v Saudské Arabii rozhodně začíná svítat jiskra naděje

Podle představitelek feministických hnutí se v zemi podařilo prolomit bariéru strachu, a tak se k návrhu přidává stále více žen. Jak to nakonec dopadne, by mělo být známé za pár měsíců.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků