Ženy v Saudské Arábii nakonec asi budou moci řídit

O faktu, že ženy v Saudské Arabii nemohou řídit motorová vozidla, jsme vás informovali již začátkem ledna. Zákaz vychází z ústavy, která je velké míře inspirovaná Koránem a ženy tak nemohou řídit auto od roku 1932, kdy byly předpisy poprvé upraveny. V uplynulých měsících však roste odpor různých ženských hnutí, které se snaží tento zákaz zrušit.

Po množících se protestech a rostoucím nátlaku se návrhem začala zaobírat i vláda. Její představitelé dokonce sami uznali, že umožnit řízení i ženám by bylo pro zemi výhodnější a ekonomičtější. V současnosti byl návrh postoupen Královskému soudu, kde se s jím budou zaobírat vrchní představitelé země. Klíčovým momentem má být vydání dekretu, který umožní řídit motorová vozidla i osobám něžného pohlaví. Datum vstoupení dekretu do platnosti však zatím není znám, ale pro ženy v Saudské Arabii rozhodně začíná svítat jiskra naděje

Podle představitelek feministických hnutí se v zemi podařilo prolomit bariéru strachu, a tak se k návrhu přidává stále více žen. Jak to nakonec dopadne, by mělo být známé za pár měsíců.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků