Ženy v Saudské Arábii nakonec asi budou moci řídit

O faktu, že ženy v Saudské Arabii nemohou řídit motorová vozidla, jsme vás informovali již začátkem ledna. Zákaz vychází z ústavy, která je velké míře inspirovaná Koránem a ženy tak nemohou řídit auto od roku 1932, kdy byly předpisy poprvé upraveny. V uplynulých měsících však roste odpor různých ženských hnutí, které se snaží tento zákaz zrušit.

Po množících se protestech a rostoucím nátlaku se návrhem začala zaobírat i vláda. Její představitelé dokonce sami uznali, že umožnit řízení i ženám by bylo pro zemi výhodnější a ekonomičtější. V současnosti byl návrh postoupen Královskému soudu, kde se s jím budou zaobírat vrchní představitelé země. Klíčovým momentem má být vydání dekretu, který umožní řídit motorová vozidla i osobám něžného pohlaví. Datum vstoupení dekretu do platnosti však zatím není znám, ale pro ženy v Saudské Arabii rozhodně začíná svítat jiskra naděje

Podle představitelek feministických hnutí se v zemi podařilo prolomit bariéru strachu, a tak se k návrhu přidává stále více žen. Jak to nakonec dopadne, by mělo být známé za pár měsíců.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků