Ženevský autosalon startuje

3 dny nás dělí od zahájení 73. ročníku ženevského autosalonu, který patří mezi nejvýznamnější automobilové svátky. Čeká nás opravdu hodně novinek. Pokud se do Ženevy v nejbližších dnech nedostanete, nezoufejte, my se s vámi o vše podělíme.
Ženevský autosalon startuje

Letošní autosalon bude opět větší. Oproti předchozímu ročníku přibude další výstavní hala (tím se celková výstavní plocha rozšíří o 21 000 m2 na 110 000 m2), rozšíří se také spektrum nabízených služeb. Jako tradičně bude na ženevském autosalonu představena řada novinek. Naplánováno je celkem 35 evropských či světových premiér.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Takto zachytily webcamery prostor výstaviště dnes po
15 hodině. Vše je připraveno, autosalon může začít.

Nejprve se brány autosalonu otevřou pro novináře. Stane se tak už ve středu, tedy 5. března 2003. Veřejnost poprvé zavítá do prostor výstaviště Palexpo ve čtvrtek 6. března 2003. Výstaviště bude otevřeno denně od 6. do 16. března v těchto hodinách:

čtvrtek 6. března

od 9 do 19 h

pátek 7. března od 9 do 22 h
sobota 8. března

od 9 do 19 h

neděle 9. března   od 8 do 19 h
pondělí 10. března od 9 do 19 h
úterý 11. března od 9 do 22 h
středa 12. března

od 9 do 19 h

čtvrtek 13. března

od 9 do 19 h

pátek 14. března od 9 do 22 h
sobota 15. března od 9 do 19 h
neděle 16. března od 8 do 19 h

Vstupné

Vstupenka na jeden den pro dospělou osobu stojí 12 CHF. Dětem od 6 do 16 let je určena vstupenka zlevněná, která příjde na 7CHF. Permanentka opravňující jejího držitele ke vstupu na na půdu autosalonu po celou dobu jeho trvání stojí 70 CHF. Poslední možností, jak srazit cenu za vstupné na autosalon co nejníže, je skupinová sleva. Ta je uznána skupině osob, která čítá dvacet lidí. V tomto případě zaplatíte za jeden lístek 7 CHF.

Jak se na autosalon dostanete

Obrovskou výhodou výstaviště je jeho přístupnost. Celý výstavní komplex se nachází v těsné blízkosti mezinárodního letiště, železniční zastávky a dálnice směřující k francouzským hranicím. Nabízí se zde tedy několik možností, jak se do Ženevy dostat. Pokud byste se rozhodli podívat do Ženevy automobilem, počítejte se vzdáleností asi 1000 km. Nezapomeňte také, že na dálnici budete potřebovat dálniční známku, která vás bude stát 40 CHF. Platná bude jeden rok od zakoupení. Šetřit se zde určitě nevyplatí, neboť pokuta za nedodžení předpisu by vás stála 100 CHF plus cenu dálniční známku. Parkovat je možné před výstavištěm za 20 CHF na den.

Nechcete-li cestovat do Ženevy automobilem, můžete použít autobus, vlak nebo letadlo. V prvním případě zaplatíte za zpáteční jízdenku asi 3500 Kč, vlak vás bude stát okolo 8000 Kč a letenka vás příjde na 9 - 10 000 Kč.

Když zůstanete doma

Pokud do Ženevy nemůžete, nevadí. Redakce Autorevue vyslala na tuto motoristickou událost dva zkušené členy redakce, kteří vás budou zásobovat informacemi, dojmy a postřehy přímo z místa dění. Zbytek redakce bude 24 hodin denně ve střehu, abychom vám včas přinesli ty nejčerstvější informace.  

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků