Ženevský autosalon: Ford Mondeo ST Concept

Na ženevském autosalonu představila automobilka Ford celou řadu nových modelů a studií. Včera jsme vám představili Focus FVC, dnes pokračujeme studií sportovního Mondea ST. Není pochyb o tom...
Ženevský autosalon: Ford Mondeo ST Concept
Na ženevském autosalonu představila automobilka Ford celou řadu nových modelů a studií. Včera jsme vám představili Focus FVC, dnes pokračujeme studií sportovního Mondea ST. Není pochyb o tom, že tato studie nastoupí na místo modelu ST 200 vyráběného minulé generaci Mondea.

Studie Mondeo ST Concept naznačuje, jak si návrháři Fordu představují podobu „vlajkové lodi“ nové modelové řady Mondeo. Sportovně cestovní prototyp Mondeo ST Concept spojuje dynamické stylistické prvky - např. osmnáctipalcová kola z lehkých slitin obutá do pneumatik o rozměru 225/40, výrazné aerodynamické prvky karoserie nebo dvojitou leštěnou koncovku výfuku.

Interiér provedený v černé kůži je doplněn sedaly a dveřními panely v kůži červené. Přední sedadla, jak určuje tradice, nesou značku Recaro. Tato barevná kombinace je symbolem návratu k tradici klasických sportovních automobilů. Dojem z velmi kvalitně zpracovaného interiéru umocňuje originální přístrojová deska s palubním navigačním systémem a dalšími atraktivními detaily.

O pohon konceptu ST, ale i o pohon nového Mondea ST se bude starat šestiválcová pohonná jednotka nesoucí označení Duratec ST V6. Jedná o sportovní modifikaci známého šestiválcového motoru Duratec V6. Výkon se u konceptu Mondea ST uvádí kolem 220 ks.

Sériová výroba Fordu Mondeo ST Concept začne již v létě letošního roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků