Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář

Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou.
Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář
Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou. S prototypem na bázi L7 (prodloužená varianta řady 7) BMW jako první automobilový výrobce na světě postavil vůz, v němž jsou veškeré funkce jako DVD, Internet a E-mail přístupné nejen v klidovém stavu, ale i během jízdy.

V Ženevě představená prodloužená verze BMW řady 7 (E38) na jedné straně plnohodnotnou kancelář, na straně druhé pak široké spektrum multimediálních aplikací. Cestující v zadní části vozu mohou na LCD obrazovce používat programy Microsoft Office, mají neomezený přístup k internetu, mohou přijímat a odesílat e-maily a telefonovat. O jejich odpočinek a zábavu během cestování se stará TV, CD-přehrávač a špičková sestava audio-DVD.

Ovládání celého systému je velmi jednoduché. Stiskem jediného tlačítka se vysune 15" barevná plochá obrazovka z příčky oddělující přední a zadní část vozu a současně startuje počítač. Pokyny z klávesnice jsou přenášeny k počítači infračerveným paprskem, což umožňuje zvolit co nejpříjemnější polohu pro sezení. Do dělící příčky - potažené stejně jako celý interiér vozu kůží Nappa - je integrována mj. také barevná počítačová tiskárna.

Kompaktní počítač, který se stejně jako audio- a DVD- komponenty nachází v prostoru za opěradly, nepoužívá pevný disk, ale vysoce výkonnou paměť RAM. Software je založen na platformě Microsoft Windows a celková koncepce je vysoce modulární. To mj. umožňuje další rozšiřování, příkladně o videokonferenci. Díky on-line propojení má uživatel také přístup k datům z jiného počítače, např. toho, který běžně využívá ve své kanceláři.

Vedle optimálních podmínek pro práci nabízí multimediální výbava samozřejmě i mnoho možností k zabavení a relaxaci. Tak je možné třeba stáhnout hudební skladbu z internetu nebo nainstalovat počítačovou hru.

Zcela mimořádný zážitek nabízí ozvučovací systém Dolby Surround Cinema. K reprodukci DVD vzadu je využívána stejná obrazovka jako pro počítač. Akustická charakteristika celého zařízení je střižena na míru zadnímu prostoru vozidla. Systém s deseti reproduktory a výkonem 720 wattů (max. 1230 wattů) dokáže limuzínu doslova proměnit v koncertní sál.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků