Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář

Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou.
Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář
Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou. S prototypem na bázi L7 (prodloužená varianta řady 7) BMW jako první automobilový výrobce na světě postavil vůz, v němž jsou veškeré funkce jako DVD, Internet a E-mail přístupné nejen v klidovém stavu, ale i během jízdy.

V Ženevě představená prodloužená verze BMW řady 7 (E38) na jedné straně plnohodnotnou kancelář, na straně druhé pak široké spektrum multimediálních aplikací. Cestující v zadní části vozu mohou na LCD obrazovce používat programy Microsoft Office, mají neomezený přístup k internetu, mohou přijímat a odesílat e-maily a telefonovat. O jejich odpočinek a zábavu během cestování se stará TV, CD-přehrávač a špičková sestava audio-DVD.

Ovládání celého systému je velmi jednoduché. Stiskem jediného tlačítka se vysune 15" barevná plochá obrazovka z příčky oddělující přední a zadní část vozu a současně startuje počítač. Pokyny z klávesnice jsou přenášeny k počítači infračerveným paprskem, což umožňuje zvolit co nejpříjemnější polohu pro sezení. Do dělící příčky - potažené stejně jako celý interiér vozu kůží Nappa - je integrována mj. také barevná počítačová tiskárna.

Kompaktní počítač, který se stejně jako audio- a DVD- komponenty nachází v prostoru za opěradly, nepoužívá pevný disk, ale vysoce výkonnou paměť RAM. Software je založen na platformě Microsoft Windows a celková koncepce je vysoce modulární. To mj. umožňuje další rozšiřování, příkladně o videokonferenci. Díky on-line propojení má uživatel také přístup k datům z jiného počítače, např. toho, který běžně využívá ve své kanceláři.

Vedle optimálních podmínek pro práci nabízí multimediální výbava samozřejmě i mnoho možností k zabavení a relaxaci. Tak je možné třeba stáhnout hudební skladbu z internetu nebo nainstalovat počítačovou hru.

Zcela mimořádný zážitek nabízí ozvučovací systém Dolby Surround Cinema. K reprodukci DVD vzadu je využívána stejná obrazovka jako pro počítač. Akustická charakteristika celého zařízení je střižena na míru zadnímu prostoru vozidla. Systém s deseti reproduktory a výkonem 720 wattů (max. 1230 wattů) dokáže limuzínu doslova proměnit v koncertní sál.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků