Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář

Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou.
Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář
Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou. S prototypem na bázi L7 (prodloužená varianta řady 7) BMW jako první automobilový výrobce na světě postavil vůz, v němž jsou veškeré funkce jako DVD, Internet a E-mail přístupné nejen v klidovém stavu, ale i během jízdy.

V Ženevě představená prodloužená verze BMW řady 7 (E38) na jedné straně plnohodnotnou kancelář, na straně druhé pak široké spektrum multimediálních aplikací. Cestující v zadní části vozu mohou na LCD obrazovce používat programy Microsoft Office, mají neomezený přístup k internetu, mohou přijímat a odesílat e-maily a telefonovat. O jejich odpočinek a zábavu během cestování se stará TV, CD-přehrávač a špičková sestava audio-DVD.

Ovládání celého systému je velmi jednoduché. Stiskem jediného tlačítka se vysune 15" barevná plochá obrazovka z příčky oddělující přední a zadní část vozu a současně startuje počítač. Pokyny z klávesnice jsou přenášeny k počítači infračerveným paprskem, což umožňuje zvolit co nejpříjemnější polohu pro sezení. Do dělící příčky - potažené stejně jako celý interiér vozu kůží Nappa - je integrována mj. také barevná počítačová tiskárna.

Kompaktní počítač, který se stejně jako audio- a DVD- komponenty nachází v prostoru za opěradly, nepoužívá pevný disk, ale vysoce výkonnou paměť RAM. Software je založen na platformě Microsoft Windows a celková koncepce je vysoce modulární. To mj. umožňuje další rozšiřování, příkladně o videokonferenci. Díky on-line propojení má uživatel také přístup k datům z jiného počítače, např. toho, který běžně využívá ve své kanceláři.

Vedle optimálních podmínek pro práci nabízí multimediální výbava samozřejmě i mnoho možností k zabavení a relaxaci. Tak je možné třeba stáhnout hudební skladbu z internetu nebo nainstalovat počítačovou hru.

Zcela mimořádný zážitek nabízí ozvučovací systém Dolby Surround Cinema. K reprodukci DVD vzadu je využívána stejná obrazovka jako pro počítač. Akustická charakteristika celého zařízení je střižena na míru zadnímu prostoru vozidla. Systém s deseti reproduktory a výkonem 720 wattů (max. 1230 wattů) dokáže limuzínu doslova proměnit v koncertní sál.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků