Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář

Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou.
Ženevský autosalon: BMW multimediální kancelář
Multimediální budoucnost v automobilech BMW právě začala. Na ženevském autosalonu 2001 představil koncern BMW Group poprvé limuzínu luxusní třídy vybavenou plně funkční multimediální a kancelářskou technikou. S prototypem na bázi L7 (prodloužená varianta řady 7) BMW jako první automobilový výrobce na světě postavil vůz, v němž jsou veškeré funkce jako DVD, Internet a E-mail přístupné nejen v klidovém stavu, ale i během jízdy.

V Ženevě představená prodloužená verze BMW řady 7 (E38) na jedné straně plnohodnotnou kancelář, na straně druhé pak široké spektrum multimediálních aplikací. Cestující v zadní části vozu mohou na LCD obrazovce používat programy Microsoft Office, mají neomezený přístup k internetu, mohou přijímat a odesílat e-maily a telefonovat. O jejich odpočinek a zábavu během cestování se stará TV, CD-přehrávač a špičková sestava audio-DVD.

Ovládání celého systému je velmi jednoduché. Stiskem jediného tlačítka se vysune 15" barevná plochá obrazovka z příčky oddělující přední a zadní část vozu a současně startuje počítač. Pokyny z klávesnice jsou přenášeny k počítači infračerveným paprskem, což umožňuje zvolit co nejpříjemnější polohu pro sezení. Do dělící příčky - potažené stejně jako celý interiér vozu kůží Nappa - je integrována mj. také barevná počítačová tiskárna.

Kompaktní počítač, který se stejně jako audio- a DVD- komponenty nachází v prostoru za opěradly, nepoužívá pevný disk, ale vysoce výkonnou paměť RAM. Software je založen na platformě Microsoft Windows a celková koncepce je vysoce modulární. To mj. umožňuje další rozšiřování, příkladně o videokonferenci. Díky on-line propojení má uživatel také přístup k datům z jiného počítače, např. toho, který běžně využívá ve své kanceláři.

Vedle optimálních podmínek pro práci nabízí multimediální výbava samozřejmě i mnoho možností k zabavení a relaxaci. Tak je možné třeba stáhnout hudební skladbu z internetu nebo nainstalovat počítačovou hru.

Zcela mimořádný zážitek nabízí ozvučovací systém Dolby Surround Cinema. K reprodukci DVD vzadu je využívána stejná obrazovka jako pro počítač. Akustická charakteristika celého zařízení je střižena na míru zadnímu prostoru vozidla. Systém s deseti reproduktory a výkonem 720 wattů (max. 1230 wattů) dokáže limuzínu doslova proměnit v koncertní sál.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků