Ženeva živě: pestrá trojice konceptů Kia Soul

Jihokorejská automobilka Kia představila na probíhajícím ženevském autosalonu koncept s názvem Soul a to hned ve třech podobách. Automobilka při vývoji kladla důraz na individualizaci a rozdílný vkus veřejnosti. Každý vůz z trojice se svým lakem a zčásti i provedením odlišuje od toho druhého. Vybrat by si tak měl téměř každý a nezáleží na tom, zda se řadíte mezi stoupence extravagantního, nebo konzervativního designu.

Jako první určitě zaujme Kia Soul s přívlastkem Burner, koncept v tomhle provedení oplývá matným černým lakem a kromě červeného lemování na dynamickém vzhledu přidávají i lesklé polepy. Tato verze je určena především pro „nespoutané mladé lidi“, kteří chtějí zaujmout a vyjádřit svůj styl. Dynamický charakter podtrhují černá sportovní kola s červeným lemováním, čtyři samostatná sportovní sedadla v interiéru a vertikálně situovány koncovky výfuku v zadní části.

Druhý koncept s přídomkem Diva je určen především pro něžnější pohlaví, o čem svědčí nejen název ale i barevné provedení karoserie. Zlaté lemy tvoří s bílým zbarvení karoserie zajímavý celek a vůz tak může sloužit i něco jako stylový doplněk. Interiér je zas laděn do černé barvy a nenajdeme zde sportovní sedadla, ale pohodlná a široká sedadla čalouněné v černé kůži.
 
A do třetice je zde Kia Soul s přívlastkem Searcher, jež uspokojí zejména vyznávače konzervativního designu a praktičnosti. Vůz je především určen do městského provozu a tak byl důraz kladen zejména na komfort a variabilitu, o čem svědčí například střešní lišty a shrnovací část střechy.
 
Podle prvotních informací je současný vzhled Kiy Soul velice podobný sériovému vzhledu. Model Soul se ve své sériové podobě poprvé ukáže veřejnosti zřejmě na podzimním autosalonu v Paříži.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Kia Soul v Ženevě
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kia Soul
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků