Ženeva živě: pestrá trojice konceptů Kia Soul

Jihokorejská automobilka Kia představila na probíhajícím ženevském autosalonu koncept s názvem Soul a to hned ve třech podobách. Automobilka při vývoji kladla důraz na individualizaci a rozdílný vkus veřejnosti. Každý vůz z trojice se svým lakem a zčásti i provedením odlišuje od toho druhého. Vybrat by si tak měl téměř každý a nezáleží na tom, zda se řadíte mezi stoupence extravagantního, nebo konzervativního designu.

Jako první určitě zaujme Kia Soul s přívlastkem Burner, koncept v tomhle provedení oplývá matným černým lakem a kromě červeného lemování na dynamickém vzhledu přidávají i lesklé polepy. Tato verze je určena především pro „nespoutané mladé lidi“, kteří chtějí zaujmout a vyjádřit svůj styl. Dynamický charakter podtrhují černá sportovní kola s červeným lemováním, čtyři samostatná sportovní sedadla v interiéru a vertikálně situovány koncovky výfuku v zadní části.

Druhý koncept s přídomkem Diva je určen především pro něžnější pohlaví, o čem svědčí nejen název ale i barevné provedení karoserie. Zlaté lemy tvoří s bílým zbarvení karoserie zajímavý celek a vůz tak může sloužit i něco jako stylový doplněk. Interiér je zas laděn do černé barvy a nenajdeme zde sportovní sedadla, ale pohodlná a široká sedadla čalouněné v černé kůži.
 
A do třetice je zde Kia Soul s přívlastkem Searcher, jež uspokojí zejména vyznávače konzervativního designu a praktičnosti. Vůz je především určen do městského provozu a tak byl důraz kladen zejména na komfort a variabilitu, o čem svědčí například střešní lišty a shrnovací část střechy.
 
Podle prvotních informací je současný vzhled Kiy Soul velice podobný sériovému vzhledu. Model Soul se ve své sériové podobě poprvé ukáže veřejnosti zřejmě na podzimním autosalonu v Paříži.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Kia Soul v Ženevě
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kia Soul
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků