Ženeva živě: Hyundai i30, bude se dělat u nás

Korejská automobilka Hyundai představila v Ženevě vůz s označením i30, který hodlá vyrábět ve svých evropských závodech. Novinka, která se zařadí do nižší střední třídy a je blízkým sourozencem Kiy Cee´d, se bude vyrábět nejprve na Slovensku a po dokončení továrny v Nošovicích pak bude sjíždět především z linek českého závodu.

Hyundai i30 působí při osobním setkání velmi sympaticky. Vývoj designu v evropském studiu automobilky se vyplatil. Moderní křivky působí svěžím dojmem a pokud by se produkční verze o té vystavené vůbec nelišila, bylo by to jen dobře.

Také dojem z interiéru vozu je pozitivní. Kvalitní materiály doplňují vcelku originálně tvarování středového panelu, který je vůči svému okolí mírně vyvýšen. Kvalitní a příjemné materiály pak doplňuje standardní výbava dnešní doby.

Vůz si určitě najde své zákazníky, protože při pohledu na něj padají všechny mýty o korejských vozech. A pokud jde o jakousi příbuznost s novým Cee´dem, pak lze říci, že i30 působí trochu honosnějším a luxusnějším dojmem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai i30 na ženevském autosalonu
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků