Ženeva živě: Hyundai i30, bude se dělat u nás

Korejská automobilka Hyundai představila v Ženevě vůz s označením i30, který hodlá vyrábět ve svých evropských závodech. Novinka, která se zařadí do nižší střední třídy a je blízkým sourozencem Kiy Cee´d, se bude vyrábět nejprve na Slovensku a po dokončení továrny v Nošovicích pak bude sjíždět především z linek českého závodu.

Hyundai i30 působí při osobním setkání velmi sympaticky. Vývoj designu v evropském studiu automobilky se vyplatil. Moderní křivky působí svěžím dojmem a pokud by se produkční verze o té vystavené vůbec nelišila, bylo by to jen dobře.

Také dojem z interiéru vozu je pozitivní. Kvalitní materiály doplňují vcelku originálně tvarování středového panelu, který je vůči svému okolí mírně vyvýšen. Kvalitní a příjemné materiály pak doplňuje standardní výbava dnešní doby.

Vůz si určitě najde své zákazníky, protože při pohledu na něj padají všechny mýty o korejských vozech. A pokud jde o jakousi příbuznost s novým Cee´dem, pak lze říci, že i30 působí trochu honosnějším a luxusnějším dojmem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai i30 na ženevském autosalonu
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků