Ženeva živě: Hyundai i30, bude se dělat u nás

Korejská automobilka Hyundai představila v Ženevě vůz s označením i30, který hodlá vyrábět ve svých evropských závodech. Novinka, která se zařadí do nižší střední třídy a je blízkým sourozencem Kiy Cee´d, se bude vyrábět nejprve na Slovensku a po dokončení továrny v Nošovicích pak bude sjíždět především z linek českého závodu.

Hyundai i30 působí při osobním setkání velmi sympaticky. Vývoj designu v evropském studiu automobilky se vyplatil. Moderní křivky působí svěžím dojmem a pokud by se produkční verze o té vystavené vůbec nelišila, bylo by to jen dobře.

Také dojem z interiéru vozu je pozitivní. Kvalitní materiály doplňují vcelku originálně tvarování středového panelu, který je vůči svému okolí mírně vyvýšen. Kvalitní a příjemné materiály pak doplňuje standardní výbava dnešní doby.

Vůz si určitě najde své zákazníky, protože při pohledu na něj padají všechny mýty o korejských vozech. A pokud jde o jakousi příbuznost s novým Cee´dem, pak lze říci, že i30 působí trochu honosnějším a luxusnějším dojmem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai i30 na ženevském autosalonu
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků