Ženeva živě: debut Chevroletu Aveo 3D

Chevrolet představil na svém stánku třídveřovu verzi Avea. Mini nabídne omlazený zevnějšek i nové motory. (aktualizováno)

Chevrolet Aveo známe již od roku 2003. Tento kompaktní model byl na náš trh uveden ještě pod názvem Daewoo Kalos a na našich silnicích celkem zevšedněl. V dubnu 2006 se na našem trhu poprvé objevil v modernějším kabátku a s novým názvem Chevrolet Aveo. V srpnu minulého roku prošel vůz dalším výraznějším faceliftem a tento měsíc se do prodejů dostává pětidveřová verze, ke které se v druhé polovině letošního roku přidá i třídveřová. Ta se však neliší jen rozdílným počtem dveří.

Jemnou modifikací prošla příď vozu a přední světlomety, díky nimž vůz působí dynamičtějším dojmem. Hlavní doménou tohoto modelu ale bude stále především jeho cenová dostupnost, cena třídveřové verze by pochopitelně měla klesnout ještě pod úroveň té pětidvéřové.
 
Nabídka motorů nového Avea sestává z dvojice čtyřválců, jež jsou upraveny pro „ekonomičtější chod“. Nejmenší agregát v nabídce má objem 1,2 l a disponuje výkonem 84 koní, druhý zážehový čtyřválec objemu 1,4 l zas poskytne výkon 101 koní. K oběma motorům je standardně dodávaná pětistupňová manuální převodovka, přičemž k většímu agregátů lze doobjednat i čtyřstupňový automat.
 

V showroomech evropských prodejců se třídveřové Aveo objeví již začátkem června. Produkce bude rozdělena mezi Varšavskou a Jihokorejskou fabriku Bupyong. Jelikož poptávka po modelech této automobilky nadále výrazně stoupá, počítá se s roční výrobou více než 100 000 kusů.    

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Živé foto ze Ženevy
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Třídveřový Chevrolet Aveo

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků