Nová Škoda Octavia RS opět ulovena. Tentokrát s dvířky v předním blatníku

Nová generace Octavie RS bude jednou z velkých novinek Škodovky na autosalonu v Ženevě. Vůz byl dnes poprvé zachycen v běžném provozu bez maskování.

Aktualizace 18.2. 10:00: Na facebooku společnosti BSR Česká republika se objevila nová várka fotografií Škody Octavia RS. Zatímco minulý týden se Novou Pakou proháněl šedivá liftback, tenkrát se podařilo zachytit liftback v červené barvě a stříbrné kombi. Zajímavé je, že zatímco praktičtější varianta stále nese maskovací polepy, červený vůz jezdí bez maskování. Na fotkách to sice není vidět, zdroj fotografií však uvádí, že měly vozy dvířka v levých předních blatnících. Šlo tedy od plug-in hybridy se systémovým výkonem 180 kW.

Nejsilnější Škoda Octavia čtvrté generace je na oficiálních skicách stále hodně tajemná, její vnější vzhled už je ale dávno profláknutý. Je tomu pár týdnů, co na veřejnost unikly vizualizace (pravděpodobně) z infotainmentu, které zvenku odhalily v podstatě vše. Dnes se na internetu objevily první snímky prototypu pořízené v běžném provozu. Tak tedy… co na nové ereso říkáte?

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Snímky zveřejnil Magazín ProDriver a mají mizernou kvalitu. V popisku stojí, že byly pořízeny v Nové Pace a vůz byl prostý kamufláže. Pastelová šedá barva slušela už minulé generaci eresa a tady to zřejmě bude podobné. Vůz se zatím nepodařilo vyfotit zepředu, představu o tvarech sériové verze si ale můžete udělat díky vizualizacím, které jsme znova přihodili do galerie.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Čtvrtá generace Škody Octavia RS bude co do pohonných jednotek revoluční. Vedle benzinového čtyřválec 2.0 TSI/180 kW a vznětového dvoulitru TDI Evo (147 kW) se v nabídce objeví i plug-in hybridní varianta kombinující zážehovou čtrnáctistovku TSI a elektromotor. Souhrnný výkon činí 180 kW, udávaná spotřeba paliva ale bude zlomkem té, kterou vykáže stejně výkonný benzinový vůz.

Škoda poprvé oficiálně připustila, že Octavia RS bude hybridní. Ukázala i logo

Škoda poprvé oficiálně připustila, že Octavia RS bude hybridní. Ukázala i logo

Premiéra nové generace Octavie RS proběhne na blížícím se autosalonu v Ženevě, kde by se měl ukázat i derivát Scout. Ten bude poprvé nabízen i s pohonem předních kol, což dosud neuměl. Vždy měl hnaná všechna čtyři kola. Oba deriváty se dostanou do prodeje v druhé polovině letošního roku.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 86 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků