Nová Kia Sorento poprvé oficiálně: Nekecali. Fakt je úplně jiná!

Kia nám přes časem slibovala, že bude nová generace SUV Sorento úplně jiná než ta předchozí. Dnes vydala první oficiální fotky a musíme uznat, že měla pravdu!

Co odhalily špionážní fotky a naznačily první upoutávky, to nyní potvrzují již oficiální fotky nové generace Kie Sorento. Automobilka ještě před výstavní premiérou na autosalonu v Ženevě ukazuje kompletní design SUV zvenku i zevnitř, a jak bylo oznamováno, razantní změny jsou vidět úplně všude.

Pokud se vám nové Sorento zdá hranatějšími tvary a proporcemi trochu „americké“, není to náhodou. Na voze totiž dohromady pracovala trojice designových studií značky z Koreje, Evropy a právě i Severní Ameriky. Nechybí zde tradiční „tygří maska“ s mřížkou chladiče, která plynule navazuje na LED světlomety s výraznou linkou denního osvětlení.

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Hyundai i30 po faceliftu se ukáže v Ženevě. Zde jsou úplně první fotografie

Čtvrtá generace Sorenta stojí na zbrusu nové platformě. Přesné míry ještě neznáme, ale Kia mluví o prodlouženém rozvoru a tedy zvětšení místa uvnitř. Zadní svítilny s grafikou menších vertikálních panelů jsou poté mnohem jednodušší oproti dosavadnímu Sorentu a zasahují do boků vozu, víko kufru se zase vyznačuje nápadnými prolisy.

Už můžeme taky nahlédnout do nového interiéru, který je výrazným posunem vůči předchůdci, působí mnohem elegantněji a luxusněji. Nová palubní deska je z velké části vyplněná dvojicí displejů, jak byste dnes ostatně čekali, na fyzická tlačítka na středovém panelu a tunelu se Kia ještě nevykašlala a atmosféru podtrhuje ambientní osvětlení na několika místech.

Hyundai chystá stylový elektrický koncept, v Ženevě však nebude s baterkami sám

Hyundai chystá stylový elektrický koncept, v Ženevě však nebude s baterkami sám

O technice zatím Kia zmiňuje pouze očekávanou elektrifikaci modelu. Sorento má přijet jako hybrid i plug-in hybrid, o čemž jsme už dříve přinesli pár informací. Více se určitě dozvíme zanedlouho, stejně tak má novinka nabídnout poslední možnosti konektivity, nehledě na moderní asistenční a bezpečnostní systémy.

Oficiální debut nového Sorenta se vším všudy proběhne 3. března, tedy první novinářský den autosalonu v Ženevě.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků