Mercedes-Benz GLA dostal nejsilnější čtyřválec světa. Zvládne s ním až 270 km/h

Splašený crossover se může pochlubit výkonem až 421 koní.

Zkratka AMG již dávno není výsadou pornoherců a úspěšných filmových producentů. S rostoucí oblibou se společnost Aufrecht Melcher Großaspach dostala do téměř celé modelové flotily třícípé hvězdy. Od představení nového Mercedesu GLA tak byl příchod ostré verze jen otázkou času.

Mercedes-AMG GLA 45 4Matic+ debutoval s přeplňovaným dvoulitrem M139, který je k mání ve dvou variantách. V té první produkuje výkon 285 kW (387 koní) a malé SUV roztáhne na stovku za 4,4 sekundy. Nároky odvážnějších sprinterů splní ostřejší verze S, která s výkonem 310 kW (421 koní) čas na stovku ještě o desetinu stáhne. Zároveň posune omezovač z 250 na 270 km/h.

Obě verze jsou standardně spárované s osmistupňovou automatickou převodovkou s funkcí Race-Start a pohonem všech kol. V AMG si také pohráli s podvozkem pro lepší stabilitu. Auto má být tužší, ale ne tvrdší. K zastavení vozu slouží nové čtyřpístkové brzdy s 13,8 palcovými kotouči. Paket AMG Dynamic Plus je může ještě zvětšit na 14,2“.

Opticky se toho zas tolik nezměnilo. Verze AMG se vyznačuje svislým žebrováním přední masky, zadním křídlem, 19palcovými koly, dvěma výfuky a velkými brzdovými třmeny. Uvnitř je to také pořád ta samá písnička - tělo obepínající sedadla, sportovní volant se žlutým proužkem na středové poloze a na přání kůže Nappa či další posh materiály.

Poprvé si nového zástupce AMG budeme moct prohlédnout na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Vedle GLA bude na místě i koncept Vision AVTR a možná i facelift třídy E.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (12) Další článek: Koncept DS Aero Sport Lounge je velkým elektrickým SUV s dojezdem přes 650 km

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz