Lamborghini kašle na autosalon v Ženevě. Přednost dá soukromým akcím

Rovněž Lamborghini už ztrácí zájem o vystavování na autosalonech. Stánek italské automobilky na březnové show v Ženevě tedy nečekejte.

Tradiční autosalon v Ženevě se už pomalu blíží, letos ovšem bude na výstavišti mezi 2. až 15 březnem chybět jedno známé italské jméno. Lamborghini ve své nejnovější tiskové zprávě oznámilo, že prestižního autosalonu se tento rok nezúčastní. Důvod absence je nicméně zcela předvídatelný a následuje trend dalších automobilek, které se autosalonům stále častěji vyhýbají.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Výrobcům se již vystavovat na tradičních přehlídkách nevyplatí finančně ani časově, a tak propagaci současné nabídky i premiéry nových modelů raději nechávají na on-line prostoru a soukromě pořádaných akcích. Loňský autosalon ve Frankfurtu tento směr potvrdil opravdu silně, přičemž i v zámoří je situace podobná – dubnovou výstavu v New York tak nenavštíví třeba Audi, BMW ani Mercedes.

„Lamborghini bude v roce 2020 pokračovat ve strategii prezentace nových modelů prostřednictvím exkluzivních a soukromých událostí pro zákazníky a média. V této souvislosti tudíž nebudeme vystavovat na nadcházejícím autosalonu v Ženevě,“ uvedla k rozhodnutí italská značka.

Lamborghini má pro puristy novou zadokolku. Huracán EVO RWD je slabší, ale i lehčí

Lamborghini má pro puristy novou zadokolku. Huracán EVO RWD je slabší, ale i lehčí

A Lamborghini určitě nebude jedinou značkou, která před otevřením bran ženevského autosalonu oznámí neúčast. Loni nebyl na výstavišti k zahlédnutí například Hyundai, celý koncern Jaguar Land Rover, Ford či Volvo.

Absence na autosalonu výrobci samozřejmě ušetří peníze. V případě Lamborghini to ale nelze popisovat jako důvod neúčasti. Italské automobilce se daří velmi dobře, za minulý rok mluví o rekordních prodejích, čemuž přímo napomohla vysoká popularita SUV Urus. Huracán potom oslavil produkční milník, kdy za poloviční čas dosáhl na množství vyrobených kusů jako za celý životní cyklus předchůdce Gallardo.

V galerii Lamborghini Sián FKP 37 a Huracán EVO RWD.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře