Elektrické BMW i4 má mít výkon osmiválce. Toto video vás prostě musí uspokojit

Elegantní elektromobil má ujet na jedno nabití až 600 kilometrů. Ukáže se už příští týden v Ženevě!

BMW i4 dorazí na letošní autosalon v Ženevě. Produkční verze čistě elektrického sedanu se základy v konceptu iVision Dynamics půjde cestou čtyřdveřových kupé a bude využívat nejnovější pátou generaci pohonu BMW eDrive. Víme toho o něm už docela dost, automobilka nám však pro doplnění servíruje moc hezkou ukázku.

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Další detaily o BMW i4: Elektrické Gran Coupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

V té se nám nové BMW i4 doslova vylije před očima a je to silně uspokojující. Podle uceleného obrázku to pak vypadá, že náš v Ženevě už čeká takřka hotové auto bez větších designových výstřelků. BMW také ubezpečuje, že od novinky můžeme očekávat výkon srovnatelný se současnými osmiválci.

Stovku by mělo i4 zvládnout do čtyř vteřin a pro maximální rychlost se zatím udává hodnota 200 km/h. I jízdní vlastnosti mají být díky zástavbě elektrického ústrojí v podlaze vynikající. Baterie má mít kapacitu 80 kWh a nabíjecí výkon 150 kW by neměl být problém. Bude to tak další auto, které můžete zaparkovat u berounské Ionity

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

Na jedno nabití má i4 zvládnout ujet až 600 kilometrů, tedy přibližně stejnou vzdálenost, jako osmiválcové BMW M550i xDrive na jednu nádrž. Nové BMW i4 se nám odhalí již příští týden.

Galerie doplněna o koncept BMW iVision Dynamics a prototyp BMW iNEXT.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků