DS přiveze do Ženevy dvě novinky. Jednou z nich bude nový elektrifikovaný sedan

Prémiová koncernu PSA chystá na autosalonu v Ženevě představit svůj třetí model v nabídce a rovněž nový koncept.

Březnový autosalon v Ženevě bude místem výstavní premiéry hned dvou novinek francouzské značky DS. Až do 3. března, kdy autosalon otevírá své brány novinářům, však nebudeme muset čekat. Obě novinky totiž DS ukáže už v pondělí 24. února skrze předpremiéru na svém facebooku. Ukázat by se měl nový produkční sedan a rovněž zatím dobře utajovaný koncept.

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense má české ceny. Daň za luxus je tu vysoká

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense má české ceny. Daň za luxus je tu vysoká

Testovací prototypy sedanu DS, prozatím označovaného jako DS 9, už byly ostatně zahlédnuty v provozu. Nedávná upoutávka pak dává najevo představení modelu právě této kategorie. Mluví se o postavení na známé platformě EMP2 koncernu PSA, kterou už využívá Peugeot 508 a později bude základem i pro novou generaci Opelu Insignia.

Se sdílenou technikou koncernu PSA přijede novinka rovněž v elektrifikované verzi E-Tense, nejspíše jako plug-in hybrid s identickým ústrojím jako Peugeot 508 Hybrid. Pro DS pak bude sedan třetím modelem v nabídce vedle crossoveru DS 3 Crossback a SUV DS 7 Crossback.

První plug-in hybrid DS má českou cenu. 300 koní a 4x4 si cení na 1,4 milionu Kč

První plug-in hybrid DS má českou cenu. 300 koní a 4x4 si cení na 1,4 milionu Kč

O zmiňovaném konceptu zatím nic nevíme. Na stánku DS bude nicméně s odkazem na 50 let od jeho uvedení vystaven i původní Citroën SM ze 70. let. Kromě toho se ukáže čistě elektrické DS 3 Crossback E-Tense a plug-in hybridní DS 7 Crossback E-Tense, jejichž prodej byl nedávno spuštěn rovněž v Česku.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků