Alfa Romeo chystá slavný návrat! Motor z Ferrari ještě neřekl poslední slovo

Přesně 55 let od původní Alfy GTA může dorazit její moderní reinkarnace.

Autosalon v Ženevě se pomalu blíží a Alfa Romeo něco chystá. Na svém Twitteru zveřejnila krátkou upoutávku, ve které vidíme pouze oddalující se znak a zvuk vytočeného motoru. Není potřeba zkoumat, co je to za agregát. Ve stejné tónině už od roku 2016 bručí Alfa Romeo Giulia QV.

Alfa Romeo Giulietta končí bez nástupce. Pohledný hatchback nahradí SUV a crossovery

Alfa Romeo Giulietta končí bez nástupce. Pohledný hatchback nahradí SUV a crossovery

Jedná se o motor F154 z dílny Ferrari a v milánském naladění produkuje výkon 375 kW (510 koní) a 600 N.m točivého momentu. Závěr upoutávky doprovází slogan „Historický návrat“. Dost možná jde o slavný návrat zkratky GTA, která se naposledy v nabídce značky objevila ve dvojici 147 a 156.

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Že tomu tak bude, nasvědčuje i ulovení údajné Giulie GTA v garážích Maserati, které zveřejnila facebooková stránka Alfa Tipo 949. Ostrá verze již tak ostrého sedanu by mohla být velice zajímavá. Podle některých zdrojů by mohlo jít o limitovanou edici s ochrannou klecí místo zadních sedadel. 

Nepředbíhejme ale, k odhalení dojde až příští týden. Je tu totiž i možnost, že si Alfa nechá slavný návrat GTA až na červnové 110. narozeniny a do Ženevy přiveze něco zcela jiného.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků