Ženeva 2019 živě: Dojmy z Renaultu Clio. Může být luxusní i sportovní

Je první den ženevského autosalonu a mé první kroky směřují k novému Renaultu Clio. Jeho krása se skrývá v individualizaci.

Zvenku se toho opravdu moc nezměnilo. Novinka ale působí přeci jen uhlazenějším dojmem. Větší osobnost novému Cliu dodávají přední LED světlomety ve tvaru hokejky, jejichž technika se nachází již v základní výbavě. V tváří v tvář na mě působí moderně a dynamicky.

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Autosalon Ženeva 2019: Očekávané novinky a premiéry. Na co se těšit?

Konečně se ale mohu podívat na ten interiér a zklamán rozhodně nejsem. Dominují mu povětšinou měkčené plasty. Na některých místech ovšem najdete i ty tvrdé a méně vkusné. Jsou však dobře schované, například jako podklad pod infotainmentem. U výbavy Initial Paris najdete světlé kožené čalounění, které se line podélně prostřední částí přístrojové desky a působí velmi luxusně.

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

Autosalon Ženeva 2019: Vstupné, otevírací doba, cesta a další info pro vás

To ovšem neznamená, že ostatní výbavy působí lacině. Ba naopak, například u výbavy R.S. Line vystřídala kůži imitace karbonu a pro vaše záda lépe padnoucí sportovní sedadla. I když má být Clio o trochu kratší než předchůdce, má být bohatší na vnitřní prostor, díky lepšímu rozvržení. Pravdou je, že místo rozhodně nikde nescházelo, alespoň vepředu.

Nový Renault Clio oficiálně! Revoluci v designu nečekejte, stejné ale není

Nový Renault Clio oficiálně! Revoluci v designu nečekejte, stejné ale není

Nové Clio je příkladným pracovištěm pro řidiče, což platí dvojnásob pro výbavu R.S. line. Je tu krásně vidět, že si z francouzské novinky můžete udělat luxusní hatchback i sportovní náčiní. Vše padne hezky do ruky a digitální přístrojový štít je radost sledovat. Jeho grafika je přehledná a dobře čitelná. USB porty, držáky na nápoje, hluboká odkládací přihrádka spolujezdce. Tady bude život na palubě v pořádku. Potěšilo mě i zachování manuálního ovládání klimatizace a krátké dráhy řazení manuální převodovky. 

Prostor je v novém Cliu veskrze opravdu bohatý. Namítat by ale mohli cestující vzadu, kde není moc dlouhý sedák a místa na hlavu je také poskrovnu. Menší jedinci by zde mohli mít problém. Zavazadlový prostor čítající 391 litrů je pak hluboký a má nízkou nakládací hranu. Nové Clio si tak stále zachovalo osobnost a nyní přidává i něco navíc.

Speciál: Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se koná již 89. ročník. Výstava pro novináře začíná v pondělí 4. března odpoledne, kdy bude vyhlášeno evropské Auto roku 2019 (COTY). Na úterý 5. a středu 6. března připadají tiskové dny, od čtvrtka 7. do neděle 17. března je výstaviště Palexpo přístupné veřejnosti.

 • Jak se nejlépe dostat do Ženevy? A kde koupit vstupenky na autosalon?
 • Přehled očekávaných premiér

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex
Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 20:00, So - Ne 09:00 - 19:00
Vstupné: dospělí 16 franků, děti 9 franků, po 16:00 je vstupné poloviční

Škoda Kamiq • Škoda ScalaŠkoda Vision iVRenault ClioRenault TwingoAudi e-tronHonda EV Mitsubishi EV konceptKia e-SoulSsangYong Korando VW I.D Beach Buggy Cupra FormentorMitsubishi ASXPeugeot 208Volkswagen T-Roc R

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků