Ženeva 2002: Škoda představila studii Tudor

Mladoboleslavská automobilka pokračuje v používání osvědčených názvů automobilů. Na ženevském autosalonu představila velké kupé odvozené od řady Superb.
Ženeva 2002: Škoda představila studii Tudor

Ke studii zatím nebylo zveřejněno mnoho informací a zdá se, že ani nebude, protože zástupci Klepněte pro větší obrázekznačky shodně tvrdí, že se Tudor do sériové výroby nedostane. Na druhé straně Wilfried Bockelmann nechal vrátka otevřená pro malosériovou výrobu na již existující platformě.

Klepněte pro větší obrázekMožnost nastíněnou Wilfriedem Bockelmannem splňuje Tudor zcela, protože se jedná o kupé postavené na podvozku Superbu, využívající také velké procento shodných dílů. Kromě líbivých křivek karoserie je potřeba na Tudoru Klepněte pro větší obrázekocenit, na poměry mladobolelavské značky, originálně zpracovaný interiér.

Podle dostupných informací je prototyp Tudor zcela funkční a pod jeho kapotou se nachází šestiválec Klepněte pro větší obrázeko objemu 2.8 litru, který je dobře známý právě ze Superbu. Pokud by bylo rozhodnuto o výrobě Tudoru, je pravděpodobné, že pod jeho kapotou bude i motor silnější – osmiválec. Vyjdeme-li z předpokladu, že Škoda nebude vyrábět Superb popř. Tudor s pohonem všech kol, tak se jako optimální jeví motor W8, ale s výkonem sníženým na 184 kW, tedy 250 koní.

Na vlastní oči si Škodu Tudor budete moci prohlédnou do sedmnáctého března, kdy jsou brány ženevského autosalonu otevřeny veřejnosti.

 

*#*fzl-code*#*

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků