Ženeva 2002: Škoda představila studii Tudor

Mladoboleslavská automobilka pokračuje v používání osvědčených názvů automobilů. Na ženevském autosalonu představila velké kupé odvozené od řady Superb.
Ženeva 2002: Škoda představila studii Tudor

Ke studii zatím nebylo zveřejněno mnoho informací a zdá se, že ani nebude, protože zástupci Klepněte pro větší obrázekznačky shodně tvrdí, že se Tudor do sériové výroby nedostane. Na druhé straně Wilfried Bockelmann nechal vrátka otevřená pro malosériovou výrobu na již existující platformě.

Klepněte pro větší obrázekMožnost nastíněnou Wilfriedem Bockelmannem splňuje Tudor zcela, protože se jedná o kupé postavené na podvozku Superbu, využívající také velké procento shodných dílů. Kromě líbivých křivek karoserie je potřeba na Tudoru Klepněte pro větší obrázekocenit, na poměry mladobolelavské značky, originálně zpracovaný interiér.

Podle dostupných informací je prototyp Tudor zcela funkční a pod jeho kapotou se nachází šestiválec Klepněte pro větší obrázeko objemu 2.8 litru, který je dobře známý právě ze Superbu. Pokud by bylo rozhodnuto o výrobě Tudoru, je pravděpodobné, že pod jeho kapotou bude i motor silnější – osmiválec. Vyjdeme-li z předpokladu, že Škoda nebude vyrábět Superb popř. Tudor s pohonem všech kol, tak se jako optimální jeví motor W8, ale s výkonem sníženým na 184 kW, tedy 250 koní.

Na vlastní oči si Škodu Tudor budete moci prohlédnou do sedmnáctého března, kdy jsou brány ženevského autosalonu otevřeny veřejnosti.

 

*#*fzl-code*#*

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků