Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Nový koncept Pajero Evolution 2+2. Tento reprezentant třídy Sports Utility Vehicle (SUV) byl přestaven na probíhajícím ženevském autosalonu, povrvé však loňském IAA, kde se však jmenoval jen “Pajero Evolution”.
Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Příslib, který loni v příznivcích plnokrevných vozů kategorie off-road tento prototyp vyvolal, se začíná naplňovat a získává mnohem konkrétnější obrysy: PAJERO EVOLUTION 2+2 se od svého předchůdce liší řadou novinek, které se příznivě projevují na jízdním komfortu, dynamice a vlastnostech tohoto vozu.

Nový koncept nabízí další dvě sedadla – odtud zkratka 2+2 v názvu – a obrovský potenciál výkonu. Poprvé v historii vozů této kategorie (SUV) použila automobilka MITSUBISHI osmiválcovou pohonnou jednotku (4,7 l), která prostřednictvím osvědčeného systému Super Select 4WD pohání všechna čtyři kola. Špičkový design nového prototypu dokázal harmonicky spojit požadavky kladené na tento vůz při použití v dálkových rallye stejně jako v běžném každodenním provozu.

Klepněte pro větší obrázek 

Koncepty vždy vynikají i technickými novinkami. Nejinak je tomu u tohoto konceptu. Systému pohonu čtyř kol Super Select 4WD rovněž aplikací řešení známých z úspěšného soutěžního modelu Lancer EVO: aktivního zadního diferenciálu AYC (Active Yaw Control) a aktivního centrálního diferenciálu ACD (Active Center Differential) umožňující mnohem rychlejší průjezd zatáčkami a dokonalou kontrolu nad vozem při vysokých rychlostech v terénu.

Klepněte pro větší obrázek

Věřme, že na příštím autosalonu s dočkáme sériové podoby Mitsubishi Pajero Evolution.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků