Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Nový koncept Pajero Evolution 2+2. Tento reprezentant třídy Sports Utility Vehicle (SUV) byl přestaven na probíhajícím ženevském autosalonu, povrvé však loňském IAA, kde se však jmenoval jen “Pajero Evolution”.
Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Příslib, který loni v příznivcích plnokrevných vozů kategorie off-road tento prototyp vyvolal, se začíná naplňovat a získává mnohem konkrétnější obrysy: PAJERO EVOLUTION 2+2 se od svého předchůdce liší řadou novinek, které se příznivě projevují na jízdním komfortu, dynamice a vlastnostech tohoto vozu.

Nový koncept nabízí další dvě sedadla – odtud zkratka 2+2 v názvu – a obrovský potenciál výkonu. Poprvé v historii vozů této kategorie (SUV) použila automobilka MITSUBISHI osmiválcovou pohonnou jednotku (4,7 l), která prostřednictvím osvědčeného systému Super Select 4WD pohání všechna čtyři kola. Špičkový design nového prototypu dokázal harmonicky spojit požadavky kladené na tento vůz při použití v dálkových rallye stejně jako v běžném každodenním provozu.

Klepněte pro větší obrázek 

Koncepty vždy vynikají i technickými novinkami. Nejinak je tomu u tohoto konceptu. Systému pohonu čtyř kol Super Select 4WD rovněž aplikací řešení známých z úspěšného soutěžního modelu Lancer EVO: aktivního zadního diferenciálu AYC (Active Yaw Control) a aktivního centrálního diferenciálu ACD (Active Center Differential) umožňující mnohem rychlejší průjezd zatáčkami a dokonalou kontrolu nad vozem při vysokých rychlostech v terénu.

Klepněte pro větší obrázek

Věřme, že na příštím autosalonu s dočkáme sériové podoby Mitsubishi Pajero Evolution.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků