Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Nový koncept Pajero Evolution 2+2. Tento reprezentant třídy Sports Utility Vehicle (SUV) byl přestaven na probíhajícím ženevském autosalonu, povrvé však loňském IAA, kde se však jmenoval jen “Pajero Evolution”.
Ženeva 2002: Mitsubishi Pajero Evolution 2+2

Příslib, který loni v příznivcích plnokrevných vozů kategorie off-road tento prototyp vyvolal, se začíná naplňovat a získává mnohem konkrétnější obrysy: PAJERO EVOLUTION 2+2 se od svého předchůdce liší řadou novinek, které se příznivě projevují na jízdním komfortu, dynamice a vlastnostech tohoto vozu.

Nový koncept nabízí další dvě sedadla – odtud zkratka 2+2 v názvu – a obrovský potenciál výkonu. Poprvé v historii vozů této kategorie (SUV) použila automobilka MITSUBISHI osmiválcovou pohonnou jednotku (4,7 l), která prostřednictvím osvědčeného systému Super Select 4WD pohání všechna čtyři kola. Špičkový design nového prototypu dokázal harmonicky spojit požadavky kladené na tento vůz při použití v dálkových rallye stejně jako v běžném každodenním provozu.

Klepněte pro větší obrázek 

Koncepty vždy vynikají i technickými novinkami. Nejinak je tomu u tohoto konceptu. Systému pohonu čtyř kol Super Select 4WD rovněž aplikací řešení známých z úspěšného soutěžního modelu Lancer EVO: aktivního zadního diferenciálu AYC (Active Yaw Control) a aktivního centrálního diferenciálu ACD (Active Center Differential) umožňující mnohem rychlejší průjezd zatáčkami a dokonalou kontrolu nad vozem při vysokých rychlostech v terénu.

Klepněte pro větší obrázek

Věřme, že na příštím autosalonu s dočkáme sériové podoby Mitsubishi Pajero Evolution.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků