Zemřel Ferdinand Piëch. Byl jednou z největších postav automobilismu

Ferdinand Piëch zemřel náhle po kolapsu v restauraci. Informaci přinesly německé deníky Bild a Handelsblatt.

Ferdinand Piëch, vnuk Ferdinanda Porscheho, rodáka z Vratislavic nad Nisou a tvůrce původního Volkswagen Brouk, se narodil 17. dubna 1937 ve Vídni. Začínal v roce 1963 u značky Porsche jako konstruktér. V roce 1972 odešel k Audi a o jednadvacet let později se stal předsedou představenstva koncernu Volkswagen.

Ferdinand Piëch řekl, že Volkswagen uvažuje o třinácté značce

Ferdinand Piëch řekl, že Volkswagen uvažuje o třinácté značce

O Piëchovi se hovoří jako o člověku, který v druhé polovině dvacátého století nejvíce ovlivňoval evropský automobilový průmysl. Podle informací německých deníků Bild a Handelsblatt v neděli zkolaboval v restauraci v bavorském Rosenheimu, v níž byl s manželkou. Po převozu do nemocnice zemřel, příčina jeho úmrtí zatím není známa.

Ferdinand Piech odstoupil z dozorčí rady VW

Ferdinand Piech odstoupil z dozorčí rady VW

Nebýt Piëcha, koncern Volkswagen není takový, jaký je dnes. Na místo šéfa VW Group nastoupil v době, kdy firma prodělávala. Piëch dokázal krizi odvrátit a vybudovat z Volkswagen Group jednu z největších a nejsilnějších značek světa. Během jeho vedení došlo k akvizici značek Bentley, Bugatti a Lamborghini, na začátku tohoto tisíciletí dokonce Volkswagen vstoupil do světa nákladních vozů poté, co koupil akcie Scanie.

VW Concept D předběhl svou dobu. Pomohl ale splnit sen Ferdinanda Piëcha

VW Concept D předběhl svou dobu. Pomohl ale splnit sen Ferdinanda Piëcha

Mezi nejvýznamnější vozy, které vznikly během Piëchovy kariéry, patří Porsche 917, Audi Quattro, tehdy nejvýkonnější produkční vůz světa Bugatti Veyron či luxusní Volkswagen Phaeton. V případě Veyronu a Phaetonu šlo o přestiž a ukázku toto, co je koncern VW schopen vyvinout. Na život Ferdinanda Piëcha se podíváme detailněji v samostatném článku.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků