Zemní plyn má zelenou a Citroën je při tom

17. března 2006

Značka s dvojitým šípem ve znaku nezahálí v oblasti alternativních energií ani na českém trhu. Vozy na zemní plyn u nás mají zelenou, o čemž svědčí několik nových modelů právě uvedených na náš trh a také naše účast na akcích souvisejících s využíváním zemního plynu v dopravě v ČR », říká Ing. František Neuman, obchodní ředitel Citroën Česká republika, s.r.o.

 

Ve čtvrtek, 16.3.2006 v 10,30, se např. zúčastníme slavnostního podepisování Dohody o rozšíření zemního plynu jako alternativního paliva v dopravě. Dohodu uzavřou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, skupina RWE v ČR, Pražská plynárenská, a.s. a Jihočeská plynárenská, a.s.

 

Slavnostní akt proběhne v prostorách paláce na Žofíně za přítomnosti mnoha významných osobností, jako je ministr průmyslu a obchodu ČR, Ing Milan Urban, ministr životního prostředí ČR, RNDr. Libor Ambrozek a předseda představenstva RWE Transgas a viceprezident České plynárenské unie, Dr. Ulrich Jobs.

 

Podpis dohody bude provázen také prezentací konkrétních cílů dohody o využívání plynu v dopravě a výhodách z nich plynoucích pro obyvatele ČR a tiskovou konferencí, za přítomnosti výše uvedených zástupců a představitelů automobilek, které vozy na zemní plyn již nabízejí. Součástí bude taktéž předvedení vozů GNV.

 

Citroën má v současné době v nabídce Berlingo GNV užitkové, Berlingo GNV osobní a v těchto dnech přijde na trh i Citroën C3 GNV.

 

Všechny tyto vozy budou prezentovány široké veřejnosti hned příští týden ve dnech 23.-25.března 2006 na veletrhu INTERGAS na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích na stánku společnosti RWE Transgas.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

Váš názor Další článek: Honda Civic 1,8 Sport: jiná a přitom stále dobrá (velký test)

Témata článku: ,