Číňané přišli na to, jak prodávat auta navzdory koronaviru. Reagovali i Italové

Šíření koronaviru již zásadně ovlivňuje také automobilový průmysl. Nejnovější zprávy přichází ze silně postižené Číny a Itálie.

Koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zavádí preventivní opatření ve všech svých továrnách v Evropě. V prohlášení mířeném především na dodavatele a návštěvníky uvádí, že do svých továren zakazuje přístup komukoliv, kdo se v posledních 15 dnech vyskytoval v jedné z 13 oblastí v Itálii, které jsou nyní silně zasažené výskytem koronaviru.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Stejně tak FCA zakazuje přístup do svých zařízení všem, kdo v posledních 15 dnech navštívil Čínu nebo jinou asijskou zemi. Opatření samozřejmě zmiňuje i jednotlivce, kteří byli v přímém i nepřímém kontaktu s potencionálně nakaženými lidmi.

Itálie je zatím šířením koronaviru nejvíce postiženou evropskou zemí. Chod svých továren nicméně FCA nijak neomezuje i přes vznik karanténních zón. Například v Turíně, evropském vedení FCA, se dosud objevily tři případy nakažení. Známá karosárna a designové studio Italdesign-Giugiaro (patřící koncernu VW) nicméně kvůli dvěma infikovaným zaměstnancům musela svá dvě zařízení uzavřít.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Na šíření koronaviru přímo v Číně pak reaguje i tamní koncern Geely, který i přes vážnou situaci, uzavření měst a velký počet úmrtí nechce přicházet o čísla prodejů svých aut. V zemi tak spouští službu on-line prodeje vozů, která má zájemcům zjednodušit nákup i v těchto podmínkách. 

On-line nákup vozu lze provést přes počítač i mobilní telefon a vůz je poté zákazníkovi doručen přímo k domu. Domluvit si lze rovněž zkušební jízdu, která bude startovat z domu zájemce o vůz. Tento strategický krok má Geely alespoň částečně vylepšit prodejní bilanci v období, kdy většina lidí nechce riskovat osobní navštívení showroomu a kontakt s prodejci.

Češi v karanténě na Tenerife. A jaká je situace v Česku?

Češi v karanténě na Tenerife. A jaká je situace v Česku?

Geely už dříve nabízelo on-line prodej vozů svých značek prostřednictvím externích společností a e-shopů jako Tmall, JD.com nebo Suning.com. V tuto dobu ale poprvé rozjíždí vlastní službu on-line prodeje přes vlastní webové stránky. Nakonec se ukazuje, že i další automobilky v Číně jako Tesla, BMW a Mercedes začaly silněji prezentovat své vozy on-line cestou, jelikož tamní úřady upozorňují občany na nebezpečí nákazy návštěvou veřejných míst.

Koronavirus online

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patří do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků