Počet tragických nehod na přejezdech je stále vysoký. Jak se správně zachovat?

I přes rostoucí vozový park v Česku se daří mimořádné události na železničních přejezdech snižovat.

V letošním roce přibude na našich silnicích dalších 39 železničních závor. Ministerstvo dopravy tímto krokem pokračuje v trendu zvyšování bezpečnosti na frekventovaných místech. 

Jak se chovat na železničním přejezdu? Rychlost, zákazy, pokuty, krizové situace

Jak se chovat na železničním přejezdu? Rychlost, zákazy, pokuty, krizové situace

„Statistiky skutečně verifikují klesající trend ve vývoji počtu nehod na přejezdech. Tento fakt potvrzuje, že masivní investice Správy železnic do zabezpečení přejezdů v uplynulých letech mají své opodstatnění a začínají se již také projevovat v praxi,“ komentuje zprávu generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Dále dodává, že Správa železnic je velmi aktivní i na sociálních sítích, především na téma prezence. Na youtubovém kanále Správy železnic tak naleznete například informační video s názvem „Jak na přejezdech“, kde organizace preventivně opakuje, jak se chovat na přejezdu a v jeho blízkosti. Video najdete i níže v článku.

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

Fatálních nehod na železničních přejezdech přibývá. Řešení vyjde na desítky milionů

V loňském roce došlo na železničních přejezdech ke 181 mimořádným událostem, při nichž zahynulo 96 řidičů, spolujezdců, cyklistů či chodců. I přes rozšiřující se vozový park v České republice se však nyní počet nehod daří v dlouhodobé snižovat. 

Z 39 nových závor bude 18 na silnicích první třídy, 10 na silnicích druhé třídy a zbylých jedenáct přibude na silnicích třetí třídy. Dalších 13 přejezdů na silnicích třetí třídy bude navíc nově doplněno o světelnou signalizaci. 

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků