Ze světa motocyklů: Rous pojede už v GP Anglie

Komentáře jezdců z GP Německa --- Česko bude mít zastoupení v MotoGP --- Manažer Hondy dostane zřejmě výpověď --- Český jezdec Radomil Rous pojede už v Anglii.
Ze světa motocyklů:  Rous pojede už v GP Anglie

Komentáře jezdců z GP Německa

Max Biaggi (Honda / 1.místo): "Jsem plně spokojený s průběhem víkendu. V páteční kvalifikaci se nám moc nedařilo, Honda se chovala v druhé části neklidně, ale technici přes noc hodně zapracovali a bylo z toho Pole Position. Nedělní závod se mi vydařil a snad jsem konečně prolomil smůlu. První místo ale patří celému týmu a výrazně jsem si polepšil v boji o mistrovský titul."

Valentino Rossi (Yamaha / 4.místo): "Kladu si za vinu pád v GP Brazilie v Riu, mohl jsem mít nyní náskok před Maxem 14 bodů. V Německu jsme změnili nastavení podvozku, moje motorka jela opravdu dobře, ale ke konci mě zradila zadní pneumatika. Pokud bych měl jet stejně rychle jako Biaggi nebo Barros, hrozilo, že by se mohla opakovat situace z Ria, a proto jsem byl rád za 4. místo."

Carlos Checa (Yamaha / havaroval): "Ve výjezdu z osudné zatáčky jsem neměl dostatečnou rychlost, byl jsem příliš nakloněný a kvůli tomu mi podklouzlo přední kolo. Byla to samozřejmě moje chyba, ale snažím se odnést si ponaučení a zkušenosti. Už se těším na Donington."

Sete Gibernau (Honda / havaroval): "Nevím, co bych vám řekl. Po pádu jsem byl lehce roztřesený, ale naštěstí se mi nic nestalo. Teď si musím vše v klidu projít, analyzovat a vyvodit potřebný závěr, kde se stala chyba a proč. Šampionát je ještě dlouhý, musím se dostat do psychycké pohody a vrhnout se zpět do bitvy o titul."

Český tým bude mít zastoupení v MotoGP

V sezóně 2005 budeme mít zastoupení v královské kubatuře. Dne 19. července podepsali vzájemnou smlouvu tým WCM a společnost Blata s.r.o. V tiskovém prohlášení přiblížil šéf týmu World Championship Motorsports (WCM) Peter Clifford podrobnosti spolupráce. Továrna Blata by měla týmu MotoGP dodávat šestiválcové motory a vzájemně vyvíjet motocykl, který by se měl objevit v šampionátu již v roce 2005. Bližší informace mají být upřesněny při GP České republiky na Masarykově okruhu.

Manažer Hondy na černé listině

Pan Koiji Nakajima, manažér kolosu Honda Racing Corporation (HRC), se dostal kvůli politice firmy na seznam lidí, kteří v nejbližší době dostanou padáka. Je to způsobeno tím, že mu někteří členové vedení dávají za vinu odchod V. Rossiho od Hondy, jiní ho pranýřují za špatnou volbu jezdců do elitního týmu Repsol Honda. (Jen pro připomínku: Barros letos jednou druhý, jednou třetí, celkově má 79 bodů a patří mu čtvrté místo v průběžném hodnocení MS s hrozivou ztátou 60 bodů na první místo.)

Týto výsledky prý nejsou dostačující a musí se najít viník. Seznam chyb ale pokračuje a Nakajimovi je také vyčítán odchod fenomenáníhom šéfmechanika Jeremy Burgesse. Manažér po jeho odchodu nedokázl zajistit dostatečnou náhradu, a proto se tovární tým Repsol Honda v celkovém hodnocení ocitá až za stroji týmů Camel Pramac Honda a Telefonica MoviStar Honda.

Rous se představí v GP Anglie

Český jezdec Radomil Rous pojede GP Anglie v Donington Parku v kubatuře do 250 ccm. Stane se stájovým kolegou Jakuba Smrže v týmu Yamaha Kurz. Radomil Rous to komentuje slovy: "Jednání probíhalo velmi dobře, na podmínkách jsme se dohodli poměrně brzy a to mi umožnilo startovat již v Anglii. Bude to velká zkušenost před GP České republiky, kde mě čestí fanoušci také uvidí."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Honda Civic 2,2
Rok výroby: 2009
Stav: 134 507 km
Cena: 156 000 Kč
Honda Civic 2,2
Rok výroby: 2007
Stav: 162 649 km
Cena: 140 000 Kč
Honda CRV 2,2
Rok výroby: 2008
Stav: 162 745 km
Cena: 230 000 Kč
Honda Accord 2
Rok výroby: 1999
Stav: 239 861 km
Cena: 26 000 Kč
Honda Civic 1,4
Rok výroby: 2002
Stav: 226 350 km
Cena: 35 000 Kč
Honda CRV 2,2
Rok výroby: 2013
Stav: 52 397 km
Cena: 550 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků