Ze Škody Kamiq vznikne rally speciál! Studentský koncept má první skicu

Ve spolupráci s motorsport oddělením by snad mohli mít studenti přístup i k dosti zajímavé technice.

Od české automobilky nedávno zaznělo, že práce na tradičním, v pořadí již osmém žákovském vozu započaly. Teď tým 25 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto v Mladé Boleslavi poprvé odhaluje, jakým směrem se v projektu nové studie vydá. Opět nepůjde o nic nudného, Škodu Kamiq se totiž rozhodl tým přetvořit do unikátní rally verze.

Prozatím jednoduchá skica ukazuje Kamiq se zvýšeným podvozkem, vybavený terénními pneumatikami i velkým křídlem na zádi. Poprvé v rámci projektu studentských konceptů žáci spolupracují také s divizí Škoda Motorsport, u které již ostatně vzniká i nejnovější generace závodní Fabie pro kategorii Rally2.

Samotný koncept rallyového Kamiqu a premiérová spolupráce studentů s motorsport oddělením Škody se rovněž nese v duchu letošního 120. výročí působení české značky v motoristickém sportu. Více informací o studii zatím Škoda neodhaluje, stejně jako v minulosti ale čekejme plně funkční auto. V nejlepším případě bychom se tedy mohli dočkat Kamiqu, který využije závodní techniky značky.

Žáci mají opět možnost si od samotného začátku projektu vyměňovat názory se členy představenstva Škody a prezentovat své nápady a přístupy k řešení úkolů. V dalším průběhu spolupracují s celou řadou expertů, například z oblasti technického vývoje a designu. Studenti tímto získávají přehled o všech důležitých oblastech společnosti, učí se pracovat v týmu, kombinovat plánování s praktickou realizací či prezentovat svou práci členům představenstva.

„Rally verze vozu Kamiq představovala pro kreativitu žáků mimořádnou výzvu. Na papír i do projektu vnesli řádu skvělých nápadů,“ uvedl k projektu šéfdesignér Škody Oliver Stefani. Projekt studentských konceptů funguje již od roku 2014. Všechny předešlé koncepty si můžete prohlédnout zde.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

Diskuze (3) Další článek: Renault 4L slaví 60. let. Jeho úspěch doprovází koncept inspirovaný architekturou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,