Zbrusu nová Octavia za 250 tisíc? No nekupte to!

Krátce po opadnutí záplav v Německu a Rakousku se objevily varující zprávy, že tamní obchodníci se budou snažit prodat poškozená auta i k nám. O tom jsme vás taky informovali. Opravdu se v uplynulých dnech objevily nabídky na "velmi výhodný" prodej  hlavně škodovek a fordů, o tom se můžete níže přesvědčit.   

 "Koncem minulého týdne nás telefonicky i faxem kontaktoval majitel německého autosalonu, který mezi jinými prodává také nové vozy Škoda s tím, že má pro nás jedinečnou nabídku. Chtěl nám prodat nové vozy, které se mu při letošních záplavách nepodařilo před velkou vodou uchránit. Skutečnost, že byly vozy pod vodou, se nám ani nesnažil zatajit. Tvrdil, že mají zákaz prodávat tyto vraky do zemí EU, ale že ČR je vedle Maďarska, Ukrajiny a Polska první na seznamu zemí, kam tyto vozy úspěšně dovážejí. Na skladě měl přes 1200 takovýchto vozů." zveřejnil manažer výkupu jednoho z velkých pražský autobazarů. 

"Ceny byly velmi lákavé. Například zbrusu novou Škodu Octavia v hodnotě 450 tisíc korun, která měla najeto 8 kilometrů, nám nabízel za bezkonkurenčních 250 tisíc. Na vozy jsme se byli podívat přímo v Německu. Byly vyčištěné tak, že by na nich laik téměř nic nepoznal. Vykoupit jsme je ale odmítli. Jejich technický stav byl totiž žalostný. Většina z nabízených vozů měla zcela nefunkční brzdy a veškerou elektroniku," dodává manažer.

Generální ředitelství cel vydalo letos nařízení, že se zatopené vozy nesmějí do ČR dovážet v rámci zákona o odpadech č. 185/2001. Tento zákon však nepočítá s dovozem nových zatopených vozů. Jelikož v nově zjištěných případech jde většinou o vozy s nulovým počtem najetých kilometrů, jsou čeští celníci v odhalování takovýchto případů zcela bezmocní.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků