Zbrusu nová Octavia za 250 tisíc? No nekupte to!

Krátce po opadnutí záplav v Německu a Rakousku se objevily varující zprávy, že tamní obchodníci se budou snažit prodat poškozená auta i k nám. O tom jsme vás taky informovali. Opravdu se v uplynulých dnech objevily nabídky na "velmi výhodný" prodej  hlavně škodovek a fordů, o tom se můžete níže přesvědčit.   

 "Koncem minulého týdne nás telefonicky i faxem kontaktoval majitel německého autosalonu, který mezi jinými prodává také nové vozy Škoda s tím, že má pro nás jedinečnou nabídku. Chtěl nám prodat nové vozy, které se mu při letošních záplavách nepodařilo před velkou vodou uchránit. Skutečnost, že byly vozy pod vodou, se nám ani nesnažil zatajit. Tvrdil, že mají zákaz prodávat tyto vraky do zemí EU, ale že ČR je vedle Maďarska, Ukrajiny a Polska první na seznamu zemí, kam tyto vozy úspěšně dovážejí. Na skladě měl přes 1200 takovýchto vozů." zveřejnil manažer výkupu jednoho z velkých pražský autobazarů. 

"Ceny byly velmi lákavé. Například zbrusu novou Škodu Octavia v hodnotě 450 tisíc korun, která měla najeto 8 kilometrů, nám nabízel za bezkonkurenčních 250 tisíc. Na vozy jsme se byli podívat přímo v Německu. Byly vyčištěné tak, že by na nich laik téměř nic nepoznal. Vykoupit jsme je ale odmítli. Jejich technický stav byl totiž žalostný. Většina z nabízených vozů měla zcela nefunkční brzdy a veškerou elektroniku," dodává manažer.

Generální ředitelství cel vydalo letos nařízení, že se zatopené vozy nesmějí do ČR dovážet v rámci zákona o odpadech č. 185/2001. Tento zákon však nepočítá s dovozem nových zatopených vozů. Jelikož v nově zjištěných případech jde většinou o vozy s nulovým počtem najetých kilometrů, jsou čeští celníci v odhalování takovýchto případů zcela bezmocní.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků