Zbrusu nová Octavia za 250 tisíc? No nekupte to!

Krátce po opadnutí záplav v Německu a Rakousku se objevily varující zprávy, že tamní obchodníci se budou snažit prodat poškozená auta i k nám. O tom jsme vás taky informovali. Opravdu se v uplynulých dnech objevily nabídky na "velmi výhodný" prodej  hlavně škodovek a fordů, o tom se můžete níže přesvědčit.   

 "Koncem minulého týdne nás telefonicky i faxem kontaktoval majitel německého autosalonu, který mezi jinými prodává také nové vozy Škoda s tím, že má pro nás jedinečnou nabídku. Chtěl nám prodat nové vozy, které se mu při letošních záplavách nepodařilo před velkou vodou uchránit. Skutečnost, že byly vozy pod vodou, se nám ani nesnažil zatajit. Tvrdil, že mají zákaz prodávat tyto vraky do zemí EU, ale že ČR je vedle Maďarska, Ukrajiny a Polska první na seznamu zemí, kam tyto vozy úspěšně dovážejí. Na skladě měl přes 1200 takovýchto vozů." zveřejnil manažer výkupu jednoho z velkých pražský autobazarů. 

"Ceny byly velmi lákavé. Například zbrusu novou Škodu Octavia v hodnotě 450 tisíc korun, která měla najeto 8 kilometrů, nám nabízel za bezkonkurenčních 250 tisíc. Na vozy jsme se byli podívat přímo v Německu. Byly vyčištěné tak, že by na nich laik téměř nic nepoznal. Vykoupit jsme je ale odmítli. Jejich technický stav byl totiž žalostný. Většina z nabízených vozů měla zcela nefunkční brzdy a veškerou elektroniku," dodává manažer.

Generální ředitelství cel vydalo letos nařízení, že se zatopené vozy nesmějí do ČR dovážet v rámci zákona o odpadech č. 185/2001. Tento zákon však nepočítá s dovozem nových zatopených vozů. Jelikož v nově zjištěných případech jde většinou o vozy s nulovým počtem najetých kilometrů, jsou čeští celníci v odhalování takovýchto případů zcela bezmocní.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků