Zběsilý Mercedes-AMG GT má přes 900 koní. Převyšuje mocný Black Series, odpověď na zásadní otázku však chybí

Nový kit od úpravce STC Performance posunul Mercedes-AMG GT do úplně nových dimenzí. Překonává vrcholný Black Series, i když má díly z "druhé ruky".

Životní cyklus Mercedesu-AMG GT se zvolna chýlí ke konci a s nadšením očekáváme nástupce. Jenže výkonné kupé rozhodně neřeklo své poslední slovo. Alespoň o tom je přesvědčen německý úpravce BSTC Performance. Ten nejenže vozu navrhl nový kabát, ale také se mu podíval pod kapotu.

BSTC Performance dává použitým dílům šanci na druhý život. Pří kompletaci tohoto projektu použil tým originální součástky z verze GT R Pro a modernizované řady GT. Konkrétně se jedná o LED přední a zadní světla, upravený přední nárazník s karbonovými detaily, nástavce prahů, zadní nárazník se širokým difuzorem a pevný spoiler. Také kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport v rozměrech 285/30R19 vpředu a 335/25R20 jsou vypůjčená z verze AMG GT R Pro.

Dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu čtyř litrů dostal nová turbodmychadla od Weistec Engineering, chladiče Wagner, svody IPE se speciálním katalyzátorem a karbonové sání Arma. Úpravy završuje nově naprogramovaná řídicí jednotka, která naplno využívá potenciál soustavy.

Výsledkem je navýšení výkonu z původních 430 kW na 664 kW (903 koní), což bohatě stačí na poražení dosud nejsilnější verze Black Series s 537 kW. Tento zběsilý výkon je posílán pouze na zadní kola skrze sedmistupňový automat od AMG, který byl upraven pro zvládání takových sil.  

I když celkový výkon motoru je vyšší, zůstává otázkou, jestli bude rychlejší než Black Series, který je celkově stavěný pro vyžití na okruhu. Pro jistotu úpravce žádné časy zajetých kol pro srovnání neuvádí.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: BMW iX1 se ukazuje na prvních fotkách ze zimních testů. Třetí elektrické SAV značky se odhalí na podzim

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,