Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Jedno pohodové video pro zlepšení nálady. Pokud vás tedy do pohody hodí zběsile upalující monstrum skupiny B po irských silničkách.

MG Metro 6R4 je jeden z neméně legendárních závodních strojů rallyové skupiny B. Steroidy nadopovaný kompaktní hatchback z Británie, který si v 80. letech snažil podmanit rychlostní zkoušky světového šampionátu. V pořádné akci již tento klenot nejnebezpečnější éry rallye uvidíte spíše zřídka na speciálních akcích či historických závodech.

Proto je fajn koukat, když dnes někdo chytí tuto přílišně výkonnou krabičku s motorem mezi zadními koly do pařátů, projede ji jako za starých časů a všechno natočí z pohledu vlastních očí na kameru. A výsledek sdílí se zbytkem světa na Facebook. Třeba jako tovární pilot Citroënu ve WRC Craig Breen, který provedl všechno výše uvedené.

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Na domácí irské historické rally Rentokil Initial tedy usedl právě do Metra 6R4 a jal se využít přes 400 koní z atmosférického šestiválce (na základě Cosworthu DFV) zcela naplno. Natočené záběry mají všechno: hrubý ryk motoru, kontra na výjezdech za zatáček, průjezdy širokými rovinkami ve vysoké rychlosti i motání se v těsných uličkách kolem skal. To vše na obvykle mokré vozovce s venkovní teplotou pár stupňů nad nulou…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků