Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Jedno pohodové video pro zlepšení nálady. Pokud vás tedy do pohody hodí zběsile upalující monstrum skupiny B po irských silničkách.

MG Metro 6R4 je jeden z neméně legendárních závodních strojů rallyové skupiny B. Steroidy nadopovaný kompaktní hatchback z Británie, který si v 80. letech snažil podmanit rychlostní zkoušky světového šampionátu. V pořádné akci již tento klenot nejnebezpečnější éry rallye uvidíte spíše zřídka na speciálních akcích či historických závodech.

Proto je fajn koukat, když dnes někdo chytí tuto přílišně výkonnou krabičku s motorem mezi zadními koly do pařátů, projede ji jako za starých časů a všechno natočí z pohledu vlastních očí na kameru. A výsledek sdílí se zbytkem světa na Facebook. Třeba jako tovární pilot Citroënu ve WRC Craig Breen, který provedl všechno výše uvedené.

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Na domácí irské historické rally Rentokil Initial tedy usedl právě do Metra 6R4 a jal se využít přes 400 koní z atmosférického šestiválce (na základě Cosworthu DFV) zcela naplno. Natočené záběry mají všechno: hrubý ryk motoru, kontra na výjezdech za zatáček, průjezdy širokými rovinkami ve vysoké rychlosti i motání se v těsných uličkách kolem skal. To vše na obvykle mokré vozovce s venkovní teplotou pár stupňů nad nulou…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků