Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Jedno pohodové video pro zlepšení nálady. Pokud vás tedy do pohody hodí zběsile upalující monstrum skupiny B po irských silničkách.

MG Metro 6R4 je jeden z neméně legendárních závodních strojů rallyové skupiny B. Steroidy nadopovaný kompaktní hatchback z Británie, který si v 80. letech snažil podmanit rychlostní zkoušky světového šampionátu. V pořádné akci již tento klenot nejnebezpečnější éry rallye uvidíte spíše zřídka na speciálních akcích či historických závodech.

Proto je fajn koukat, když dnes někdo chytí tuto přílišně výkonnou krabičku s motorem mezi zadními koly do pařátů, projede ji jako za starých časů a všechno natočí z pohledu vlastních očí na kameru. A výsledek sdílí se zbytkem světa na Facebook. Třeba jako tovární pilot Citroënu ve WRC Craig Breen, který provedl všechno výše uvedené.

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Na domácí irské historické rally Rentokil Initial tedy usedl právě do Metra 6R4 a jal se využít přes 400 koní z atmosférického šestiválce (na základě Cosworthu DFV) zcela naplno. Natočené záběry mají všechno: hrubý ryk motoru, kontra na výjezdech za zatáček, průjezdy širokými rovinkami ve vysoké rychlosti i motání se v těsných uličkách kolem skal. To vše na obvykle mokré vozovce s venkovní teplotou pár stupňů nad nulou…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

dnes | Miro Mihálik | 48 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků