Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Jedno pohodové video pro zlepšení nálady. Pokud vás tedy do pohody hodí zběsile upalující monstrum skupiny B po irských silničkách.

MG Metro 6R4 je jeden z neméně legendárních závodních strojů rallyové skupiny B. Steroidy nadopovaný kompaktní hatchback z Británie, který si v 80. letech snažil podmanit rychlostní zkoušky světového šampionátu. V pořádné akci již tento klenot nejnebezpečnější éry rallye uvidíte spíše zřídka na speciálních akcích či historických závodech.

Proto je fajn koukat, když dnes někdo chytí tuto přílišně výkonnou krabičku s motorem mezi zadními koly do pařátů, projede ji jako za starých časů a všechno natočí z pohledu vlastních očí na kameru. A výsledek sdílí se zbytkem světa na Facebook. Třeba jako tovární pilot Citroënu ve WRC Craig Breen, který provedl všechno výše uvedené.

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Häkkinen prohnal na trati vítězný McLaren F1 GTR. Byla to symfonie

Na domácí irské historické rally Rentokil Initial tedy usedl právě do Metra 6R4 a jal se využít přes 400 koní z atmosférického šestiválce (na základě Cosworthu DFV) zcela naplno. Natočené záběry mají všechno: hrubý ryk motoru, kontra na výjezdech za zatáček, průjezdy širokými rovinkami ve vysoké rychlosti i motání se v těsných uličkách kolem skal. To vše na obvykle mokré vozovce s venkovní teplotou pár stupňů nad nulou…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

dnes | Vladimír Kadera | 8 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků